/ Oyun Bilgisayarı Alırken İlk Neye Dikkat Edilir / (Görüşlerinizi Bekliyoruz)

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
166
11081167_10153100412005861_7902356030063724802_n.png

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
ekran kartı tabiiki. ikincil olarak da işlemcinin darboğaz yapıp yapmaması.

HexSuPRaa

Kıdemli Üye
19 Tem 2012
2,116
0
Exploit
Ekran kartındaki bit de önemli degil artık 3 yıl önceki Eski bi kartta 1504 bit var ama crysıs2 acamıyor

İşlemci tabiki

hackeralp24

Uzman üye
17 Ağu 2011
1,703
0
TurkHackTeam
Ekran kartındaki bit de önemli degil artık 3 yıl önceki Eski bi kartta 1504 bit var ama crysıs2 acamıyor

İşlemci tabiki

Bit kavramını iyi araştırın şuan piyasada 256 bit ten üzeri kart yok zaten 512 bitten fazlası üretilmemiştir bile

Ekran kartı en önemlisi oyun için özellikle GTX880 GTX980 gibi 256 bit bir kart varsa günümüz için tüm oyunları ultrada oynatır

İşlemci ve ram ın yanı sıra bir SSD diskin de oyun performansına etkisi olacaktır loading ekranlarını uzun uzun beklemeyi sevmeyenler için

HexSuPRaa

Kıdemli Üye
19 Tem 2012
2,116
0
Exploit
Bit kavramını iyi araştırın şuan piyasada 256 bit ten üzeri kart yok zaten 512 bitten fazlası üretilmemiştir bile

Ekran kartı en önemlisi oyun için özellikle GTX880 GTX980 gibi 256 bit bir kart varsa günümüz için tüm oyunları ultrada oynatır

İşlemci ve ram ın yanı sıra bir SSD diskin de oyun performansına etkisi olacaktır loading ekranlarını uzun uzun beklemeyi sevmeyenler için

Yok ben anlatamadım Kimisi sadece Ekran kartında ram ve bit önemlidir sadece diyor Bende örnek verdim Ztn 1.5 yıldır bilgisayarcıda calısıyorum herkez Bana kart seçiminde gb değeri çok olsun diye söylüyor :D örnek amd hep 512 v.b üretir ama nividia Hep sabit 256 yada 128 yapıyo ondan dahada çok performans veriyor

Örnek verirsek atı readion hd 4800 750 bit - 120 gb ram
örnek: gtx980 2gb - 128 bit Model mhz- frekans driver destek farkı

Son düzenleme:

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
166
Arkadaşlar bu konunnun altından bir gamer pc toplayalım herkes bir gamer pc toplasın bakalım :)

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
1 Dünya çapında oynanması
2 Hakimiyetin bende olması
3 Takım oyunu elbette olabilir ancak bireysel olarak iyiysen takımını sırtlayabilen bir oyun olması ( lol mesela ne kadar iyi olursan ol 1 tane bile kötü gelirse oyun düşüyor)

HexSuPRaa

Kıdemli Üye
19 Tem 2012
2,116
0
Exploit
1 Dünya çapında oynanması
2 Hakimiyetin bende olması
3 Takım oyunu elbette olabilir ancak bireysel olarak iyiysen takımını sırtlayabilen bir oyun olması ( lol mesela ne kadar iyi olursan ol 1 tane bile kötü gelirse oyun düşüyor)

aynen öyle bırakma sebebim oydu :D

17 Nis 2013
162
0
MUĞLA
Öncelikle Bütçe tabikide.Sonra sırasıyla
İşlemçi:piyasada bildiğimiz kadarıyla iki işlemci türü var.Tercih bakımından İntel baş tutmasına rağmen Amd'yide küçümsemek lazım.Yeni alıcaklarlar için 5. nesili beklemelerini öneririm.
Ekran Kartı:Doğal olarak en önemli parçalardan biri.Amd ATI yi satın almasıyla Nvidia terçih edenlerin kararlarını değiştirmede etkin rol oynamaya başlasada ben tercihimi Nvidia'dan tarafa kulllanırım.
Ram:Ram de ise 8 Gb her türlü oyun için yeterli bence.
HDD: Oynadığı oyunu bir daha oynamamaktan zevk alamayanlar için sıkıntı olucağını sanmıyorum.Onun İçin size kalmış.
SSD: Yeni nesil sabit disk hem bilgisayarın hızlı açılmasını sağlar hemde geniş haritalı oyunlarda geçişlerde(genellikle online oyun) donmaları engellereyerek akıcı bir görüntü sağlar.
Ekran:Size kalmış.
Tasarım ve Klaveye:Gösterişi seven arkadaşlar için ışıklı klavyeleri öneririm hem cafcaflı hemde gece oynamayı kolaylaştırıyor.Tasarım size kalmış.He paranız varsa Asus'un Titan'ı öneririm :)(Uçak kasası ).
İşletim Sistemi.İster Free dos alın isterse paraya kıyıp pc ile birlikte orjinal sürümü alın size kalmış.
Kendi kullandığım Pc:Lenovo Y5070 Intel Core i7 4710HQ 2.5GHz / 3.5GHz 16GB 1TB 15.6" gayet memnunum.4 Gb Nvida grx 860 ve hd ekranıyla muhteşem oyun performansı sunuyor.Tasarımı ve ses kalitesi gayet harika.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.