Oyun Bilgisayarı

8 Eki 2012
182
0
Selam Ben bu yaz temmuz-ağustos arası 2.500 TL'ye oyun ve 3d çizim programı toplmamak istiyorum(oyun öncelikli).Nasıl bir kasa seçmliyim kendime ?
Ya da notebook olarak monster mı tercih etmem daha mantıklı olur?Fazla yer değiştiren biri değilim.Ama performans aynı olursa notebook'u tercih ederim.:diablo

Son düzenleme:

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
Selam Ben bu yaz temmuz-ağustos arası 2.500 TL'ye oyun ve 3d çizim programı toplmamak istiyorum(oyun öncelikli).Nasıl bir kasa seçmliyim kendime ?
Ya da notebook olarak monster mı tercih etmem daha mantıklı olur?Fazla yer değiştiren biri değilim.Ama performans aynı olursa notebook'u tercih ederim.:diablo

Notebook için monster,masaüstü için toplama
Mobilite istemiyorsan,notebook'a vereceğin para ile masaüstü toplarsan en az 3 katı fazla performans alırsın.

Ekran kartı olarak GTX780 Twin Frozr GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Nvidia Ekran Kartı tavsiye ederim.

İşlemciye ve rame ağırlık ver,eğer 3d çizim yapacaksan.

3d çizimlerde yeri geliyor,5bin tl lik bilgisayarlar bile kasıyor,yani ne yaptığına bağlı.

Oyun oynamak için 2 bin tl lik bir bilgisayar fazlasıyla yeter zaten.

Son düzenleme:
8 Eki 2012
182
0
Sağol tam sistem çıkarabilir misin?Bu arada animasyon yapıyorum şu anki bilgisayarım berbat ama yine de kasma olmuyor.
e7400 i2 işlemcş ddr2 2 gb ram Nvidia 9400 Gt ekran kartım var ana kartı unuttum :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.