Oyun geliştiriyim, fikirlere ihtiyacım var.

Ghostunex

Uzman üye
31 Eki 2015
1,158
0
Merhaba, uzun bir süredir kişisel sebeplerden dolayı yazılıma ara vermiştim. Tekrar dönmeye fırsatım oldu. Daha öncesinde Unity ve Android Studio kullanarak çeşitli uygulama ve oyunlar geliştirerek hatrı sayılır bir miktards para kazanmıştım. Şu sıralar hiç ilham gelmiyor. 2D ve 3D tasarımı orta düzeyde yapabiliyorum ancak asıl işim yazılım yönüyle ilgili. Ayrıca oyun ve uygulamalarımdaki ses ve müzikleri de ben yapıyorum. Her neyse, kullandığım yazılımı Unreal Engine olarak çeşitli sebeplerden dolayı değiştirdim. Büyük bir projeye başlayamam çünkü önceki kullandığım Unity ve C# kadar bilgim, bu oyun motorunda yok. Ayrıca geliştireceğim daha büyük çaplı bir oyun için sermayeye ihtiyacım var.

Asıl sorum şudur ki;
2D veya 3D fark etmeksizin, mağazada gördüğünüz, hoşunuza giden, ya da olsa oynarım dediğiniz, veyahut şu tarz oyunlar çok tutuyor dediğiniz oyunlar varsa, yorumlarını beğendiğim kişilerinkini yapmayı planlıyorum. Dediğim gibi büyük çaplı oyunlardan bahsetmiyorum, ancak Flappy Bird, Stack, AA gibi orijinal fikirlerle de gelmenize hiç gerek yok. Aklınıza gelen yapılmış veya yapılmamış her tür çok uğraştırmayacak oyun fikrine açığım. Fikrini beğendiğim arkadaşlara özelden ulaşıp oyun bittiğinde bir yardımda bulunabilirim. (Kullandığı telefonun mağazasında hediye çeki gibi şeyler ssğlayabilirim.) Şimdiden teşekkürler...

EZE3L

Üye
20 Haz 2014
105
0
Vatan
Şahsen telefonumun %80'i labirent oyunları ile dolu. Oynarken bana çok keyif veriyor. O tarz bir şey yapabilirsin.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
Ghostunex
call of duty mobil , pubg mobile, zula mobile, asfalt 9 , en çok sevdiğim oyunlardır, gta5 in mobile versiyonu yapabilirsin, hunting av oyunları yapabilirsin , araba yarışı olur, bus driver mobil versiyon yapabilirsin

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Bir tane Godzilla olacak. Minik boyutta başlıyacak. Bulduğu her şeyi yiyecek ve yedikçe büyüyecek. (İnsan, araba, bina, gökdelen) Seviyeli olacak. Mümkünse seviyelerdeki şehir isimleri gerçek olsun ve o şehire ait yapıtlar olsun.

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
herhangi bir asset store'a girersen ilham gelir, sırf para kazanmaksa amacın bence "iyi oyun fikri"nden daha öncelikli anlaman gereken şeyler var bence "pazarlama" gibi.
Bu konuda türkiye oyun geliştiricileri vakfi veya itü o.g.k.'nın sitelerine ve kanalına bakabilirsin gerçekten güzel bir oyunu yaparsın satmaz. Bağaran adam oyunları, klan sistemi bulunan oyunlar vb. içerinde nasıl parayı çeviriyor ona bir bak.

nowongame

Yeni üye
13 May 2020
3
0
Ghostunex
call of duty mobil , pubg mobile, zula mobile, asfalt 9 , en çok sevdiğim oyunlardır, gta5 in mobile versiyonu yapabilirsin, hunting av oyunları yapabilirsin , araba yarışı olur, bus driver mobil versiyon yapabilirsin

Doğru diyor arkadaş tek başına bence rockstar 2 yi kur, bunca zamandır nasıl düşünemedik bunları

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Benim sevdiklerim clash of clans gibi saldırı, köy vs, onun dışında real racing 3'ü çok sevdim yarışlara girerek para kazanıyorsunuz ve araba alıyorsunuz level atlıyorsunuz falan.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.