Oyun hesabı Çalmak Yasal mı?

L4PS3

Yeni üye
28 Mar 2020
17
1
Merhaba merak ettiğim bir konu var ben şidmi rat veya keylogger değil brute force veya içinde virüs olmayan sadece hesap şifresini bana veren bi exe gönderdim adam açtı hesabını çaldım bu adam beni şikayet edebilir mi yani yasalarda yasak mı rat veya keylogger değil brute force veya virüssüz bir exe dosyası ile?

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba merak ettiğim bir konu var ben şidmi rat veya keylogger değil brute force veya içinde virüs olmayan sadece hesap şifresini bana veren bi exe gönderdim adam açtı hesabını çaldım bu adam beni şikayet edebilir mi yani yasalarda yasak mı rat veya keylogger değil brute force veya virüssüz bir exe dosyası ile?
Bir hesaba sahibi izni olmadan giriş yapmak şifre değiştirmek veya kullanmanın her türlüsü suçtur. İyi forumlar.. :mahcup:

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,699
389
Sydney
Adı üstünde hesap çalmak, hırsızlık yasal olmadığı için, dediğin şeyde yasal değildir.

Bilişim sistemine girme suçu, bilişim suçları içerisinde işlenmesi en basit olan suç tipidir. Örneğin, bir kişinin oyun hesaplarını facebook, twitter, instagram, e-mail adreslerine izni olmadığı halde kullanıcının şifresini veya diğer güvenlik önlemlerini devre dışı bırakarak erişmek bilişim sistemine girme suçu olarak cezalandırılır. Cezası ise 1 yıl hapis veya para cezasıdır.

Adamın seni şikayet etme hakkıda vardır.

Son düzenleme:

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-

çalmak sözcüğü geciyorsa yasal değildir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.