Oyun Hilesi Nasıl Yapılır?

6 Şub 2022
50
6
Arkadaşlar liseye geçtim ve bilgisayar bölümünü okumak istiyorum (puanım yeterse) ve bir mobil oyun var hile kullanan çok ama hepsi PC bende mobile hile kullanmak istiyorum hile yapmak kolaymı ve hangi dil lazım

Daeky

Uzman üye
16 Nis 2022
1,143
966
23
BJK
c++ oyun hileleri için oldukça elverişli bir dil / offline mobil oyunlarda belli başlı yazılımlar üzerinden oyunun değerlerini değiştirmen gerek android studio - apk tool programları üzerinden vs.. tabi nasıl bir hile yapmak istediğine göre değişir eğerki oyunda para - elmas hilesi falan ise hileden kastın - market itemleri sıfırlama gibi yöntemler kullanılıyor genelde .

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,391
2,008
Dinlenmede.

Geniş bir yelpaze.
Lua ile basit otomasyon
Script gibi yüzeysel
Data gibi kod içerik
Yani oyun hilesi yapmak istiyenlerin tek bir yöntem ve ona yönteme uygun oyunlari bulup üzerinde çalışmaları
Mesela Futbol oyunu olan FRS gibi oyunlarla başlanmalı yöntemler ve içerikler bakimindan yaygin.

6 Şub 2022
50
6
c++ oyun hileleri için oldukça elverişli bir dil / offline mobil oyunlarda belli başlı yazılımlar üzerinden oyunun değerlerini değiştirmen gerek android studio - apk tool programları üzerinden vs.. tabi nasıl bir hile yapmak istediğine göre değişir eğerki oyunda para - elmas hilesi falan ise hileden kastın - market itemleri sıfırlama gibi yöntemler kullanılıyor genelde .
Hocam oyunda süre ile rastgele sandık veriyor ben o sandığın süresini kaldırmak ve sınırsız süresiz açmak istiyorum oyun unity ile kodlanmis

26 Ağu 2022
23
6
Ya oyun internetsiz olunca seni takip edemiyorlar ben sana şöyle örnek vereyim

Bu tip basit oyunlarda hile yapmak kolay Ama uzman işlerde editör olarak apk editör pro kullanıyoruz

Bu arda mobil için programlar söylüyorum herkes yapabilir yoksa PC için anlatırım ama çok uzun sürer en gelişmiş editör ise

Senin oyun ise internetle olması o telefonun root atman gerek ama sıkıntı çıkabilir ben sorumluluk almam ama ben root atıyorum şu ana kadar bir kere bile sıkıntı çıkmadı

6 Şub 2022
50
6
Ya oyun internetsiz olunca seni takip edemiyorlar ben sana şöyle örnek vereyim

Bu tip basit oyunlarda hile yapmak kolay Ama uzman işlerde editör olarak apk editör pro kullanıyoruz

Bu arda mobil için programlar söylüyorum herkes yapabilir yoksa PC için anlatırım ama çok uzun sürer en gelişmiş editör ise

Senin oyun ise internetle olması o telefonun root atman gerek ama sıkıntı çıkabilir ben sorumluluk almam ama ben root atıyorum şu ana kadar bir kere bile sıkıntı çıkmadı
Teşekkür ederim online oyunlarda geçerli olurmu

swarq

Katılımcı Üye
1 May 2020
335
185
Beacon Hills
Oyun hilesi yapmaya uğraşma derim onlarca oyunun internette hilesi var. Birincisi her oyunun kod yapısı kendi içerisinde tamamen farklıdır. Aynı şekilde her oyunun kendi içerisinde birbirinden farklı açıkları vardır. Hile yapmak için sadece C dilini bilmek kesinlikle yetmez. Senin oyunun dosyalarını inceleyip açıkları bulabilecek seviyede olman gerekir. Hiç de öyle kolay bir iş değil, online oyunlar sürekli güncelleme alır, bugün çalışan hile 2 hafta sonra çalışmayabilir ve kesinlikle her oyunda hile kullanamazsın. Hile dediğin şey genelde antivirüsler tarafından da kolayca algılanır, antivirüs sistemleri ile birlikte çalıştırabilmen için Crypter kodlaya da biliyor olman gerekir, başkalarına ulaştıramazsın aksi taktirde. Kulağa hoş geliyor da uygulama aşaması o kadar hoş değil. Var mı Dota2'de kullanılabilen bir hile? O kadar kolay olsa 50 tane hile çıkardı değil mi?

N

neptune_lfmo

Ziyaretçi
Oyun hilesi yapmaya uğraşma derim onlarca oyunun internette hilesi var. Birincisi her oyunun kod yapısı kendi içerisinde tamamen farklıdır. Aynı şekilde her oyunun kendi içerisinde birbirinden farklı açıkları vardır. Hile yapmak için sadece C dilini bilmek kesinlikle yetmez. Senin oyunun dosyalarını inceleyip açıkları bulabilecek seviyede olman gerekir. Hiç de öyle kolay bir iş değil, online oyunlar sürekli güncelleme alır, bugün çalışan hile 2 hafta sonra çalışmayabilir ve kesinlikle her oyunda hile kullanamazsın. Hile dediğin şey genelde antivirüsler tarafından da kolayca algılanır, antivirüs sistemleri ile birlikte çalıştırabilmen için Crypter kodlaya da biliyor olman gerekir, başkalarına ulaştıramazsın aksi taktirde. Kulağa hoş geliyor da uygulama aşaması o kadar hoş değil. Var mı Dota2'de kullanılabilen bir hile? O kadar kolay olsa 50 tane hile çıkardı değil mi?
Bu yanlış bir bilgidir bizzat oyun hilesi yapan birisi olarak söylüyorum 1 dil bilmek yeterlidir ekstra dil bilmek işini kolaylaştırır örn : Unity MonoDLL kullanır gene C++ ile hile yapabilirsin ama C# da yapmak daha kolaydır çünkü C++ da doğru şekilde memory hizalanmadıkları için reverslemesi zordur . Ayrıca 1- 2 haftada bozulma olayını çözmek sandığınızdan daha basittir bu genellikle ofsetlerin değişmesi sonucu oluşur ve tek tıkla düzeltilir zaten çoğu hilenin yarım saatte direk düzeltilmesi buna bağlıdır (Pattern Scanner : imza taramas) onun dışında en yaygın yöntem kernel driverlara manuel şekilde senin hileni maplemendir bu şekilde çoğu kernel anticheati aşarsın Vanguardda dahil ama bunu yapabilmen için kerneli yeterince bilmen lazım Ayrıca Dota2 de çok hile olmamasının sebebide birçok şeyin sunucu bazlı çalışmasıdır memory değiştrisen bile etkilenmiyeceği için bu tarz oyunlara çok uğraşılmaz iyi forumlar :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.