Oyun siteleri hakkında uyarı

Erenynr

Üye
1 Eyl 2014
199
0
İstanbul
Oyun ve yatırım siteleri hakkında uyarı

Konuya başlamadan önce belirtmek isterim ki ne forumda yetkili gibi bir tavır takınma ne de birinin konusunu baltalama gibi bir amacım var yalnızca gerçekleri anlatacağım.

Yaklaşık olarak 4 yıldır internetten kazanç üzerine çalışan birisi olarak sizlere söylemem gereken şeyler var. Çiftlik oyunu diye oynadığınız ot süt arı elde ettiğiniz bu sistemler PONZİ Sistemidir.

Peki PONZİ ne demek?

Ponzinin türkçe karşılığı saadet zinciridir.

Görsel olarak anlatmak gerekirse PONZİ tam olarak budur;
accafin-ponzi-semasi.png

Fotoğraftada gördüğünüz gibi sisteme ilk giren kişi (yani en soldaki) sisteme yeni katılan kişinin gelirini alıyor zincir bu şekilde ilerliyor ve sonucunda sisteme en son katılan kişinin başına patlıyor. Elbette saadet zinciri 1 değil zincirin büyüklüğüne göre binlerce kişiyi bile etkileyebiliyor.

Bir kumar sitesinde house edge ile nasıl kasa kazanıyorsa bir ponzi sitesindede her zaman en tepedeki yani owner dediğimiz site kurucular kazanıyor.

Size önerim (Özelliklede genç yaşta para kazanma furyasına katılan kardeşlerim) paranızı bu tür sitelerde çarçur etmek yerine ciddi işlerle uğraşmanız.

Elbette kimse size bu işe girdiğiniz gibi onlarca dolar verecek değil ama 3-4$ gibi düşük gelirli işlerle sizde gelir elde edebilirsiniz. Örneğin makale yazmak, Trafik çekme sitelerinden websitenize mümkünse legal hit çekerek reklam firmalarından kazanmak vs vs.

Unutmayın PONZİ'de sizde kaybedebilirsiniz. Sisteme ilk katılan her zaman kazanacak diye birşey yok.

Bu gün savcılığa gidip 10 adet site hakkında şikayet dilekçesi verdim. Saadet zinciri yürütme, yasal olmayan yollarla yatırım toplama vb. başlıklar altında dilekçemi verdim.

Siteler:

MMM (Turkiye Endonezya ve Myamar MMM lerine)
Coin Space
İntex Coin
Futurenet
Utopya online
Sanalpets
Zengin madenci
Vampir şehri
Cevre zengini
Deli Baraj

Coin Space ve intex coin adlı firmalar piyasada bulunmayan altcoinleri insanlara varmış gibi gösterim fiyatının bitcoini bile geçtiğini öne sürüyorlar bu tür yalanlara inanmayınız hiçbir altcoin en azınddan bir exchange sitesine girmeden yatırım yapmayınız.

Bu siteleri tanıtmakta en az zinciri kurmak kadar suçtur!

SON DURUM

Bir kaç ay önce bu konuyu açmıştım ve foruma geri dönüp ufak bir bilgilendirme yapmak istedim. Bu konuda şikayet ettiğim sitelerden kapananları aşağıdaki listelerde mevcuttur.

Coinspace (ödemeler ablukada)
intexcoin (kimlik bilgilerini istemeye başladılar kairos gibi birkaç haftaya patlar)
ütopya online ( o kadar uyardım dimi? boşuna geri ödeme beklemenizi önermem bir kısmı yapılır sonra kaçar giderler)
zenginmadenci (izi bile kalmadı)
wampirşehri kapandı gitti

Diyeceğim şudur ki bu siteleri tanıtıp alacağı 3 kuruş referans geliri için insanların emeklerini hiçe sayan site kurucular ve referans sahiplerinin ALLAH binbir türlü belasını versin.

İyi forumlar dolandırılmamanız dileğiyle.

Son düzenleme:

alicanakar

Katılımcı Üye
30 Tem 2013
428
1
ellerine sağlık bu tarz şeyler ufak gibi görünebilir fakat hatrı sayılır derecede para kazandığınız zaman ya hep ya hiç olayına dönüşebilir ve en başa dönüp psikolojik olarak kötü etkilenebilirsiniz.

Erenynr

Üye
1 Eyl 2014
199
0
İstanbul
Konun yanlış yerde ödeme kanıtı yok konunu sildirmelisin.

Konuyu sildirmek yerine gerekli yere taşınması daha mantıklı olmaz mı? İnsanlar gelir umuduyla sitelere yatırım yapıyorlar.

ellerine sağlık bu tarz şeyler ufak gibi görünebilir fakat hatrı sayılır derecede para kazandığınız zaman ya hep ya hiç olayına dönüşebilir ve en başa dönüp psikolojik olarak kötü etkilenebilirsiniz.

Zamanında hashocean ve MMM gibi sitelere evini arabasını karısının altınlarını hatta çocuğunun kurs parasını yatırıp herşeyini kaybeden insanlarla tanıştım. Bakın yatırım tamamiyle kumardır.

Son düzenleme:

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Konuyu sildirmek yerine gerekli yere taşınması daha mantıklı olmaz mı? İnsanlar gelir umuduyla sitelere yatırım yapıyorlar.

Merhaba;Erenynr

konunun yerinde herhangi bir sıkıntı yok,bilgiledirme amaçlı güzel bir makale olmuş eline sağlık

Painful

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
4,912
15
22
NEW WORLD

Zamanında hashocean ve MMM gibi sitelere evini arabasını karısının altınlarını hatta çocuğunun kurs parasını yatırıp herşeyini kaybeden insanlarla tanıştım. Bakın yatırım tamamiyle kumardır.

Takmayın hocam GeneralTemas adlı üyeyi kendisine ait tüm konular dediğiniz saçma siteleri içeriyor

Konunuz gayet iyi elinize sağlık

Erenynr

Üye
1 Eyl 2014
199
0
İstanbul
Takmayın hocam GeneralTemas adlı üyeyi kendisine ait tüm konular dediğiniz saçma siteleri içeriyor

Konunuz gayet iyi elinize sağlık

Teşekkürler. Yatırımını çıkaramayıp site kapanmadan önce milleti sömürmekten başka bir şey yapmıyor. Yakın zamanda ponzi sitelerle ilgili bir kural gelmesini umit ediyorum

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın

Şuan MMM devam ediyor Turkey için konuşuyorum, global battı.

Erenynr

Üye
1 Eyl 2014
199
0
İstanbul
Şuan MMM devam ediyor Turkey için konuşuyorum, global battı.

Sergey aldığı paralarla kim bilir neler yapıyordur. MMM Turkeyin başındaki elemanı tanıyorum gökhan diye biri büyük bir abimin ortağıydı sonradan bozutup paraları alıp kaçtı pek önermiyorum hatta mümkünse siteye hiç girmeyin. Piyasa zaten bom b** 30 tane mmm turkey var

MMM Turkey den bir yetkilyle konuşmam

+ ben
- O

+Merhaba
-merhabalar
+ben birşey sormak istiyorum
+bunca insanı dolandırmak nasıl bir duygu?
-https://turkeymmm.net/tr/warning/ burayı okuyun
+dostum saadet zincirinden başka birşey değil bu
ve chat bir daha açılmamak üzere ip adresime kapatılır.

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Şu İnternet üzerinden kazanç olaylarına oldum olası inanmıyorum. Belli bir miktar kazanmak için tonca miktar yatırılıyor bu sitelere, kazandığınızdan çok yatırdığınız miktarla kalıyorsunuz. Böyle şeylere bulaşmadım ve mutluyum, şimdi ise İnternet üzerinden kazancı savunan ve fanı olan kişiler durumun aksine bir post görünce yanıtlamak isterler belki.

Erenynr

Üye
1 Eyl 2014
199
0
İstanbul
Şu İnternet üzerinden kazanç olaylarına oldum olası inanmıyorum. Belli bir miktar kazanmak için tonca miktar yatırılıyor bu sitelere, kazandığınızdan çok yatırdığınız miktarla kalıyorsunuz. Böyle şeylere bulaşmadım ve mutluyum, şimdi ise İnternet üzerinden kazancı savunan ve fanı olan kişiler durumun aksine bir post görünce yanıtlamak isterler belki.

İnternetten kazançla internette yatırım yapma arasında çok büyük farklar var.

Site tasarlarsın script yazarsın logo tasarlarsın video hazırlayıp satarsın bu internetten kazanç olur marketting olur seo hizmeti olur ama gidip varı yoğu ponzi veya hyip bir siteye atarsan bu internete yatrım olur güvencesi olmaz.

Kısacası otla sütle uğraşacak varsa hiç uğraşmasın vaktin mi var git 2 kitap oku kültürün artsın yazılım dili öğren yabamcı dil çöğren kendinizi geliştirin internetten kazanç zaman kaybı.

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
İnternetten kazançla internette yatırım yapma arasında çok büyük farklar var.

Site tasarlarsın script yazarsın logo tasarlarsın video hazırlayıp satarsın bu internetten kazanç olur marketting olur seo hizmeti olur ama gidip varı yoğu ponzi veya hyip bir siteye atarsan bu internete yatrım olur güvencesi olmaz.

Kısacası otla sütle uğraşacak varsa hiç uğraşmasın vaktin mi var git 2 kitap oku kültürün artsın yazılım dili öğren yabamcı dil çöğren kendinizi geliştirin internetten kazanç zaman kaybı.

Peki link.tl ?

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Bu tür para kazandıran 2 siteyi uyarmıştım. Sitenizde şu durum var diye. Adminler umursamadı bile. Sonra ne oldu. Site sahipleri sitenin birini sattı. Ardından diğer sitelerini bir hacker grubu tarafından ele geçirildi. Peki adminler ne yaptı. Paralarla beraber toz oldular. Siteye para yatıranlarda parasından oldu. Parada öyle 10-20 lira değil. Resmen 500-600 tl gibi bir miktar yatırıyorlardı tek seferde. Ya Allah'ınızı seviyorsanız bu 500-600 TL ile evinizin aylık erzak ihtiyacınızı karşılarsınız. Bi oturup düşünün ya bu siteden kazandığım para haram mı helal mi diye. Alın noldu şimdi. Binlerce insan kazık yediğiyle kaldı. Ve bu sitelerin sahibi veya sahipleri 2 siteye yatırılan toplam para (Onların söylediklerine göre) 70.000 TL... Artık Allah sizlere akıl fikir versin diyorum.

Siber Cellad

Uzman üye
18 Tem 2016
1,113
0
internetten para kazanma mevzusuna meraklıydım. bu bilgiyi öğrendiğim iyi oldu gerçekten. çok teşekkür ederim elinize sağlık

Tetrox

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,338
2
none
Aşırı haklısın bende öyle düşünüyorum paran varsa güçlüsün oyunlarındada aynı şekilde israf bunları bir kuruma bağışlasan bir miktarını bir miktarınıda kendine harcarsın manevi açıdan mutlu olursun ve sevap kazanırsın mesela clash royal buna 389tl yatıracağına 3 hafta boyunca tatil yaparsın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.