oyun yapım ve tasarım programları

gkntkmk58

Üye
23 Nis 2016
123
0
Arkadaşlar biraz oyun yapım ve tasarımıyla uğraşmak istiyorum. Bunun için önerebiliceğiniz bir program varmı? Kod kullanıp beyni yakmak istemiyorum ilk başta kodsuz biraz çalışabiliceğim iyi bir program arıyorum öneriniz nedir?

Senior Beyaz

Katılımcı Üye
6 Mar 2016
474
136
root@beyaz:
Unreal Engine 4 en kullanışlı oyun motorudur.Ben genelde onun üzerinde map çalışmaları yapıyorum.Sana da öneririm.Hiçbir kod bilgisi gerektirmez.Kendine ait mağzasında ücretsiz map lar, karakterler,silahlar vs. herşeyi bulabilirsin.

Mustafa Akkaya

Uzman üye
9 Ağu 2015
1,478
0
Ceres
Şuan Fps Creator yüklü peki bundan iyimi game maker?

FPS Creator'u bimiyorum ama game maker studio hakkında internette çok tutorial videoları var bu oyun motoruyla yapılan bir oyuna örnek olarak Undertale,Crashlands verebilirim.Hangi programı seçeceğin sana kalmış.Çok hızlıca oyun yapabilirsin daha çok indie oyun yapımcıları için kullanılabilir.Ama büyük bir grupla yapacaksan CryEngine kullanabilirsin ama c# biliyorsan Unity daha kolay olur.

LimitlessT

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
718
0
geliyorsun?
Cry engine 5 iyidir kodlama gerektirmiyor çoğunlukla yazsanda 2-3 satır kod yazıyorsun bir aralar uğraşmıştım

Cry Engine 5 Çıktı da haberim mi yok :trl
Dostum kodsuz oyun yapma programları 5 para etmez, kendini geliştiremezsin, hiçbir işine yaramaz.
Unity ile başlamakta kötü bir seçim olabilir.C++ öğrenip Unreal Engine 4 Kullan.Çok güçlü bir grafik motoru var.Real Boxing,Batman: Arkham Asylum gibi birçok harika grafikli oyun Unreal Engine 3 ile yapıldı ki Unreal Engine 4 ün nasıl grafik yapısı imkanı sunduğunu sen düşün.Yok, illa ki kodsuz istiyorum diyorsan da, üzülerek FPS Creator x10 veya GameGuru önerebilirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.