Oyun Yapımı HK.

iNDeX45

Üye
4 Tem 2012
221
0
26
Manisa
Merhaba arkadaşlar foruma 2012 yılında 13 yaşımda katılmıştım 3 hafta önce önceki açtığım konuları falan görünce kendimi aptal gibi hissettim ama bugün tekrar oyuna girdim oyunumu oynuyorum oyunu oynayınca kendi kendime düşündüm neden oyun oynamak yerine oyun yapmıyorum diye 2 saat sonra oyunda tanıştığım birine sordum şu gruptan mısın diye oda THT denim dedi aklıma bu konuyu açmak geldi sizce oyun yazmak için nelerden başlamak gerekiyor Türkiye de bunun eğitimini veren yok internette de genelde hazır şeyi koyup önümüze sunuyorlar.Iyi geceler iyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Andrei Rublev

Kadim Üye
30 Ocak 2006
5,057
1
unity 3d kullanımını öğrenerek başlayabilirsin başlangıç için iyidir.oyun motoru yazmak için c++ gibi dilleri bilmen gerek.visual basic ile başlayıp küçük oyunlar yapabilirsin ardından kendini geliştirirsin :)

EmreClone

Kıdemli Üye
6 Tem 2015
2,873
20
Vaşingtın
Unity3D ve CryEngine Gibi Programlar Hayal Gücünü Destekleyen programlardır kitapın faydası oldugunu sanmıyorum youtubede ders1 yazarak sonuna kadar öğrenebileceğin kanaatindeyim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.