Oyunlar için kaç hz monitor yeterli?

oni

Üye
3 Nis 2016
85
0
Sorum başlıktaki gibi oyunlar için kaç hz monitor yeterlidir. Şimdi bende aidata 55-60 hz monitor var, ben kasa toplıyacağım ekran kartında vga girişi yok ben onun için hdm vga çevirici kullanıcağım oyunlarda bir sıkıntı olur mu? 55-60 hz yeterlimidir(gta 5- csgo - lol - rainbow six) ? Yoksa dmı çıkışı olan yeni monitör mu alıyım? Kaç hz monitor alıyım? 350 tlyi aşmıcak kaliteli bir monitör önerir misiniz? Ekranı küçük olmasın.

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Ne tarz oyunlar oynadığına göre değişir.
Oyunda fazla bir FPS değeri almıyorsan yüksek HZ monitöre gerek yok ama 150-200 FPS alıyorum diyorsan 140 HZ bir monitör yeterli olacaktır.
HDMI yada vga dönüştürücü fps ye etki etmez mesela vga dan hdmı yada dvi çevirirsen görüntüde bozulma olur hele yüksek HZ değerlerinde illaki sorun olacaktır. En iyisi monitörde ne çıkış var ise ekran kartında da onun olması.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.