Oyunlarda Ve Pc De Fps Arttırma

25 Mar 2019
227
0
Swastika
Merhaba THT Ailesi Fps Arttırmak İçin Birçok Yöntem Var Ve Ben Bunların Çoğunu Size Göstermeye Çalışacağım Hazırsanız Başlayalım

1)Çalıştır Ayarları

İlk Önce Çalıştırı Açmak İçin Başlat Menüsüne Çalıştır Yazarak Veya Klavyenizdeki Çalıştır Ve R Tuşuna Aynı Anda Basarak Çalıştırı Açalım.
Çalıştırı Açtıktan Sonra şunu yazın temp
PxIBrQ.png

Yazdıktan Sonra Açılan Pencerede Çıkanların Hepsini Silin. Gereksiz Dosyalardır.
Sonra Şunu Yazın %temp%
YYjtzS.png

Aynı Şekilde Açılan Pencerede Çıkanların Hepsini Silin.
NOT: Eğer Sildiğinizde Bazı Dosyalar Önünüze Çıkarsa Atla Değin. Çünkü O Dosyalar Çalışır Durumdadır.
Ondan Sonra Son Olarak Şunu Yazın prefetch
TS4hMI.png

Yazdıktan Sonra Aynı Şekilde Dosyaları Silin.
Sonra Sildiğiniz Dosyaları Geri Dönüşümden Silin

2)Ekran Kartı Ayarları (Ekran Kartınız Yoksa Bunu Geçin)

İlk önce Ekrana Sağ Tıklayın Ve Ekran Kartınızın Simgesine Tıklayın.
4rnwMo.png

Tıkladıktan Sonra Görüntü Ayarlarına Tıklayın.
mWpcuY.png

Tıkladıktan Sonra 3 tane Seçenek Çıkacak Siz (Benim Tercihlerimi Kullan Ve Şunlara Önem Ver) e Tıklayın.
Tıkladıktan Sonra Altta Sağda Kalite Solda Performans Olan Bir Çubuk Var. Siz Çubuğun İçindeki Şeyi Performansa Doğru Çekin.
BOSANb.png

3) Pil Ayarları

İlk Önce Sağ Alttaki Pil Simgesine Tıklayın.
mUufMO.png

Tıkladıktan Sonra En İyi Performansa Ayarlayın.
Bu Sayede Bilgisayarınız Oyunlara Daha Çok Önem Verecektir.
971cNE.png

4) Disk Ayarları

İlk Önce Bilgisayarıma Tıklayın.
ASUNPk.png

Tıkladıktan Sonra Sırasıyla Disklere Sağ Tıklayın Ve Özelliklere Tıklayın.
ji3LXu.png

Tıkladıktan Sonra Diski Temizleye Tıklayın.
PcbUIg.png

Bu Sayede FPS Artışı Yaşayabilirsiniz

5)Arka Plan Ayarları

Eğer Bilgisayarınızın Daha İyi Performansla Çalışmasını İstiyorsanız Arka Planı Siyah Yapın.
Bu Sayede Bilgisayarınız Arka Plana Enerji Harcamayacak Ve Bilgisayarınız Ve Oyunlarınız Azda Olsa Hızlanacaktır.

6) Oyun İçi Ayarlar

Eğer Bunları Yaptıysanız Ve Bir Artış Yaşamadıysanız Oyun İçi Ayarlardan Görüntü Ayarlarını Kısın Ve Düşük Yapın.
Bunu Yaptıysanız FPS nizde Kesin Bir Artış Yaşarsınız.​

Son düzenleme:

fazeL

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
735
23
Ordugâh
Prefetch bir önyükleme kayıt dosyasıdır. Zaten kendi temizliğini yapmakta. Ayrı olarak kendiniz bu dosyayı temizlerseniz, sürekli yaptığınız işler daha yavaş işleyecektir.

14 Nis 2019
172
1
İstanbul
Hepsi çok bilindik ayarlar. Biraz farklı ve özgün şeyler bulmaya çalış. Mesela benim Windows 10 | Bir İşlem İki Kat Hız | konuma bakabilirsin. Nihai performans ayarını gösterdim. Ayriyetten Sanal Ram konumada göz atabilirsin.

25 Mar 2019
227
0
Swastika
Hepsi çok bilindik ayarlar. Biraz farklı ve özgün şeyler bulmaya çalış. Mesela benim Windows 10 | Bir İşlem İki Kat Hız | konuma bakabilirsin. Nihai performans ayarını gösterdim. Ayriyetten Sanal Ram konumada göz atabilirsin.

Konunuza İyice Baktım İnceledim. Fotoğraflarla Anlatsaydınız Daha Güzel Olurdu. Ben Genellemeye Girmedim. Yeni Şeylerde Ekleyeceğim

14 Nis 2019
172
1
İstanbul
Konunuza İyice Baktım İnceledim. Fotoğraflarla Anlatsaydınız Daha Güzel Olurdu. Ben Genellemeye Girmedim. Yeni Şeylerde Ekleyeceğim

Yeni şeyler eklersen daha güzel olur. Ancak bu yöntemi bilmeyenler illaki vardır. İşe yarayan bir yöntem. Ancak sonunda bu işlemler bitince geri dönüşüm kutusuna gittiğini ve geri dönüşüm kutusunu temizlemeleri gerektiğini söyleseydin çok güzel olurdu.

RTFM

Üye
22 Nis 2019
174
8
Bilinen ama, bilmeyenler için yararlı bir konu eline sağlık.

Sun Tzu

Katılımcı Üye
20 Nis 2019
272
1
Chinese
Sakın Beyler Razer Cortex Programını Indırmeyın Beş Para Etmıyor Çok Az Daha Çok Kastırıyor Ona göre...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.