Panelden bilgilerim bulunmuş ne yapmalıyım?

rezdas34

Yeni üye
2 Mar 2024
1
0
Birisi numaramı sorgulattıp bütün aile bilgilerime ulaşmış. Telegramdan anonim olduğu için şikayet edemiyorum. Bana ss alıp attınca bende hemen engelledim. Ne yapmam gerek? Panel bilgileriyle dolandırıcılık yapabilir mi?

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
951
11
596
Birisi numaramı sorgulattıp bütün aile bilgilerime ulaşmış. Telegramdan anonim olduğu için şikayet edemiyorum. Bana ss alıp attınca bende hemen engelledim. Ne yapmam gerek? Panel bilgileriyle dolandırıcılık yapabilir mi?
Merhaba,
Yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Suç duyurusunda bulunabilirsiniz veya hiçbir şey yapmazsınız. Panel ile bulduğu şeylerle pek bir şey yapamaz.

Curry8730

Yeni üye
2 Mar 2024
11
4
4 yıl hapis yüklü miktarda tazminatla korkut 1 milyon liraya kadar tazminat falan de zaten bırakır ekstradan polise git için el vermiyorsa

`Pala

Katılımcı Üye
2 Mar 2024
265
5
91
LocalHost
Sizle hangi platformdan iletişim kurduysa kullancı adını vesaire çeşititli birimlere şikayette bulundabilirsiniz bunları yapanlar zaten max 15 yaşında çok bir zararınız olacağını düşünmüyorum.

oniyevski

Yeni üye
2 Mar 2024
20
8
Uzay
Eğer bir şekilde dava açmayı başarabilirsen karşı taraf 18 yaşından küçük ise SSÇ olarak sanık şeklinde dosyaya işlenir. Karakol ifadesi, savcılık ifadesinden sonra belirli bir güne mahkemeniz verilir. KVKK 2 yıldan 4 yıla kadar ceza vermektedir. Bu gibi durumlarda yine mahkemeye bağlı olarak genellikle 2 yıl veriliyor bu şekilde de infazı 3 - 5 yıl gibi bir şey ile imzasız denetimlilik veriyorlar. Beraat etme şansı bile vardır karşı tarafın. 2 yıl ceza alsa bile iyi hal indirimi gibi şeylerden faydalanarak 3 yıl infazın geriye bırakılması yapılabilir. 4 yıllık bir ceza alsa da indirimlerle 3 yıla düşürebilir. SSÇ ise 3 yıla kadar infaz ertelemesi (normalde 2 yıl) alabiliyor, yani yine bir infaz ertelemesi ile olaydan sıyrılabilir (Tabii 3 yıl suça bulaşmaması gerekir). Para cezası bile alabilir iyi indirimler yapılabilirse.

Bu arada korkmana hiç gerek yok sana oradaki bilgilerle hiç bir şey yapamaz. En kıyıntırık şey bile kimlik taraması istiyor yani senin sütüne yapabileceği şeylerde.

Son düzenleme:

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
474
11
296
Kuvâ-yi Milliye
Mobil bankacılık uygulamalarında yurt dışı erişim engeli var, bunu aktif etmenizi öneririm.
Sizi tehdit eden kişi yüksek ihtimal VPN kullanıyor olabilir.

Hatırladığım kadarıyla e-devlet için de yurt dışı erişim engeli vardı.

Diğer dostlarımın dediği gibi suç duyurusunda bulunmanız sağlıklı olur. Bunlar dışında panelden pek bişey çıkmaz, soğuk kanlı olursanız size zarar veremez.

Bir an önce kurtulmanızı diliyorum 🌹

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,320
119
4,775
Artık gündelik bir olay haline geldi. Çok önemli bir durum değil. Şikayetten pek bir şey çıkacağını da sanmam. Karşı tarafla bir daha iletişim kurmasanız yeter diye düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.