Papara ve Enpara sanal bakiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Clen1x_

Yeni üye
16 Kas 2023
35
7
OneDrive
Merhabalar öncelikle herkese iyi forumlar, benim aklımda olan bir soru var papara enpara gibi mobil bankacılıklarda mobil üzerinden bakiyeye sanal ortamdan değiştirmek mümkün mü mümkün veya değilse de telegramda dönen bir olay var 500 tl ye 10k bakiye yüklüyoruz gibisinden (büyük ihtimal dolandırıcı) veya başkalarını dolandırıp bakiyeyi cidden yüklüyorlar bilmiyorum ama bu sanal ortamdan bunları değiştirmek ne kadar mümkün en basitinden kripto siteleri gibi yerlerde.

Çözüm
Bu ve benzeri bakiye satım işlemleri eldeki kara parayı aklamak için yapılıyor genellikle. İnternette satın aldıktan 1 hafta sonra evine kağıt gelen birsürü insan bulabilirsiniz. Asla itibar etmeyin ve ihbarlayın. İyi forumlar.

emirkarahanlı

Yeni üye
30 Tem 2023
23
23
diyarbakır
Ben geçen 100 TL ye 15K bakiye yükleyen bile gördüm bunlar çoğunlukla dolandırıcı zaten elinde kara para olanlarda paparada hesap kiralayıp o şekilde parayı alıyor yani bunların çoğunluğu dolandırıcı

Clen1x_

Yeni üye
16 Kas 2023
35
7
OneDrive
Ben geçen 100 TL ye 15K bakiye yükleyen bile gördüm bunlar çoğunlukla dolandırıcı zaten elinde kara para olanlarda paparada hesap kiralayıp o şekilde parayı alıyor yani bunların çoğunluğu dolandırıcı
büyük ihtimal zaten yurtdışında falan oluyor bunlar parayı böyle aklamaya çalışıyorlar da benim aklıma takılan biz acaba bu uygulamanın içine sızamaz mıyız?

Warrenbf

Yeni üye
2 Mar 2024
11
1
büyük ihtimal zaten yurtdışında falan oluyor bunlar parayı böyle aklamaya çalışıyorlar da benim aklıma takılan biz acaba bu uygulamanın içine sızamaz mıyız?
parayı papara hesaplarından sektiriyorlar sonra banka hesabı ve papara hesabı aynı kişi olan şahıstan parayı çıkartıyorlar.

hesabını kasıtlı olarak dolandırıcılara verip içinde para verken bazı yolar ile hesabı geri alıyorlar içinde para varken.

Lihtg

Kıdemli Üye
15 Mar 2022
2,059
884
lihtgTHT.php
Bu ve benzeri bakiye satım işlemleri eldeki kara parayı aklamak için yapılıyor genellikle. İnternette satın aldıktan 1 hafta sonra evine kağıt gelen birsürü insan bulabilirsiniz. Asla itibar etmeyin ve ihbarlayın. İyi forumlar.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.