Para İle Port Açma Saçmalığı

CrueLPaiN

Katılımcı Üye
19 Ocak 2013
371
0
Merhaba kocaeli bölgesinde oturuyorum ve Poyraz wifi şebekesinden internet alıyorum. Ne kadar uğraşsamda port açıyorum fakat kapalı gözüküyor. Bunu sitenin canlı desteğine anlattığım da , para ile sabit ip almanız gerek vs.. dedi küfür ederek ayrıldım. Ne yapabilirim port açmak için ? Sabit ip olayı nedir, Teşekkürler.

kenan16

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
685
0
Geldin
Merhaba kocaeli bölgesinde oturuyorum ve Poyraz wifi şebekesinden internet alıyorum. Ne kadar uğraşsamda port açıyorum fakat kapalı gözüküyor. Bunu sitenin canlı desteğine anlattığım da , para ile sabit ip almanız gerek vs.. dedi küfür ederek ayrıldım. Ne yapabilirim port açmak için ? Sabit ip olayı nedir, Teşekkürler.
sabit ip yerine duck dns yada no ip kulana bilrsin

30 Tem 2017
107
0
Port açıktır da port kapalı gözükmesinin sebebi o portu dinleyen bir uygulama olmamasıdır. Mesela DarkComet rat ve benzeri bir uygulama kullanacaksan portu dinlemeye almadığın sürece port kapalı gözükür.

10 Ara 2009
244
0
üstteki arkadaş duckdns noip falan demiş fakat alakası yok bende turknet kullanıyorum fakat ne yazıkki ipv4 yetersizliğinden CGN NAT sistemine geçtiler internet sağlayıcıları bölgesel olarak turktelekom dahil hepsi kullanıyor bu sistemi malesef ip havuz sistemi tek bir ip adresinden yüzlerce cihaza internet dağıtıyolar modemdeki ip adresi ile internetten sorguladığın ip adresi farklı gözükür bu sistemde bu yüzden port tanımlanamaz ne yazıkki bi çözümü yok sabit ip almadığınız sürece port açamazsınız. Sabit ip olayı ise modeme reset atsanız dahi ip adresiniz hiç bi zaman değişmez sabit kalır.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
O hizmeti vermezse vermez.

Yani saçma geliyor, sabit bilgisayarlar için bunu aşmaları gerekirdi, ama teknik olarak sabit IP'ye ihtiyacın olabilir. Bu PoyrazNET hakkında bilgim yok, GPS'ten mi alıyor interneti, yani mobil veri mi kullanıyor? Çünkü mobil veride kesinlikle sabit IP'ye ihtiyacın vardır, yoksa dinleyemezsin. Sen hareket ederken her baz hattında IP adresinin değişeceği varsayıldığından, sistem ona göre kurulmamıştır.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
üstteki arkadaş duckdns noip falan demiş fakat alakası yok bende turknet kullanıyorum fakat ne yazıkki ipv4 yetersizliğinden CGN NAT sistemine geçtiler internet sağlayıcıları bölgesel olarak turktelekom dahil hepsi kullanıyor bu sistemi malesef ip havuz sistemi tek bir ip adresinden yüzlerce cihaza internet dağıtıyolar modemdeki ip adresi ile internetten sorguladığın ip adresi farklı gözükür bu sistemde bu yüzden port tanımlanamaz ne yazıkki bi çözümü yok sabit ip almadığınız sürece port açamazsınız. Sabit ip olayı ise modeme reset atsanız dahi ip adresiniz hiç bi zaman değişmez sabit kalır.
Ben Sabit IP almadım vodafone kullanıyorum ve sorusuz port açıyorum ?

NarxoZz

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
340
0
Azerbaijan
Portları açık olan internete geç internetten arastıra bilirsin uygun fiyata Portları açık olan internetle vardır elbet
Banada aynı sana söyledikleri gibi soylemıstıler sabit ip almalısın falan

Son düzenleme:
30 Tem 2016
131
0
selamün aleyküm kardeşim aynı sorun bendede vardı bendende port için statik ip almanız lazım dediler bende baya sinirlendim sonra netten unblock vpn diye bi vpn var ondan satın aldım istediğim portu açabiliyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.