pardus kurulum YARDIM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DooMeD

Üye
1 Eki 2009
112
0
arkadaslar bende cd yazicim yok o yuzden pardus.ISO yu cdye yazibda kura miyorum! acaba iso yu usb ye kurmak icin windows proqrami varmi? dd proqramini soylemeyin onu yapamadim!

BreenLine

Üye
25 Eyl 2010
246
0
arkadaslar bende cd yazicim yok o yuzden pardus.iso yu cdye yazibda kura miyorum! Acaba iso yu usb ye kurmak icin windows proqrami varmi? Dd proqramini soylemeyin onu yapamadim!

bosuna uĞraŞma ben Çok denedİm . Bayada bİ araŞtirdim . Malesef wİndows Üzerİnden usb ye pardusu bootable olarak kuaracak yardimci bİr program yok . En azindan Şİmdİlİk . İlla usb den kurcam dİyorsan İkİncİ bİr lİnux tabanli İŞletİm sİstemİne İhtİyacin var. Google amcada ufak bİr arama yap ' pardus usb kurulum ' dİye , zaten ondan sonra gereklİ kodlari bulursun.

Sana bİr tavsİye İkİncİ bİr lİnux İŞletİm sİstemİ bulamiyorsan. Wİndows altindan sanal bİlgİsayarla pardus ÇaliŞan cd yle pardusu aÇip sonra usb boot olayina gİrebİlİrsİn . Ama ben onu beceremedİm :d

BreenLine

Üye
25 Eyl 2010
246
0
Biraz araştırma sonucunda şöyle bir bilgiye ulaştım ancak bu yöntemi henüz denemedim. Belki bu işe yarayabilir.

ISO Kalıbını USB Belleğe Yazmak

Bu yöntem Pardus 2009.1 RC ve sonrası için geçerlidir.
Pardus 2009.1 ile gelen özellik sayesinde, ISO kalıpları dd komutuyla USB belleklere yazılıp çalıştırılabiliyor.

Öncelikle sisteme bağlı USB belleği belirleyin :

guDa@baDibere ~ $ ls -la /dev/disk/by-id/usb-*

lrwxrwxrwx 1 root root 9 Oca 9 14:07 /dev/disk/by-id/usb-USB_2.0_Flash_Disk_211452018D114A00-0:0 -> ../../sdb

lrwxrwxrwx 1 root root 10 Oca 9 14:07 /dev/disk/by-i/usb-USB_2.0_Flash_Disk_211452018D114A00-0:0-part1 -> ../../sdb1

Yukarıdan görüldüğü gibi aygıtımız "sdb"
Ardından dd komutu ile ISO kalıbını CD'ye yazın:

dd if=Pardus_ISO_Kalıbı.iso of=/dev/sdb bs=4M

Windows kullanıcıları, Windows için dd uygulamasını https://tik.lat/Ah7Yo adresinden indirebilirsiniz.
İndirdikten sonra,
MS-DOS'u açtıktan sonra "cd" komutuyla dd.exe'nin bulunduğu dizine gidip,
dd --list komutuyla, bilgisayarınıza bağlı olan depolama ortamlarını görebilirsiniz. dd –list çıktısında, USB aygıtınız için bağlanma noktasını Mounted on \\.\X: şeklinde göreceksiniz. Örneğin, F sürücüsüne bağlanmış bir USB bellek için aşağıdaki komut işinizi görecektir:

dd if="C:\Pardus\ISOnun\adresi.iso" of=\\.\f: bs=4M

delkernel

Yeni üye
26 Kas 2010
28
0
pardus kullanmanızı önermem ben ubuntu 10.10 x64 kullanıyorum çünki pardus çok eksik ve kde yüzünden yavaş bence xp den farkı yok pardusun tavsiyem ubuntu

BreenLine

Üye
25 Eyl 2010
246
0
pardus kullanmanızı önermem ben ubuntu 10.10 x64 kullanıyorum çünki pardus çok eksik ve kde yüzünden yavaş bence xp den farkı yok pardusun tavsiyem ubuntu

arkadaşa bir noktada katılıyorum. ubuntu kendini ispat etmiş bir dağıtım üstelik çok kolay biçimde usb den kurulum yapabilirsin. bunun için hazır programlar mevcut bunlardan biride universal usb installer dır

işte linki : https://tik.lat/K0N3j

bu arada pardus 2011 in daha hızlı olcağı söyleniyor. 30 ocak 2011 de çıkıcak

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.