Parrot OS kurulumunda aldığım grub hatası

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice
Sayın THT üyeleri,

Bilgisayarımda aktif olarak kullandığım Windows 10 Home işletim sistemi var ve ikincil işletim sistemi olarakta geçen sene ubuntu kurmuştum. Dün Windows 10 tekrar formatlamak isterken diskte ne kadar alan varsa sildim fakat Boot ekranında ubuntu(açılmıyor bozuk) kaldı. 10 dk öncesine kadar Parrot OS kurmaya çalışırkende Grub-2 yükleme hatası verdi internetten ve forumdan edindiğim kaynaklar doğrultusunda öncelik olarak MBR sisteminden grub'u silmem gerekliymişki ubuntuyu direkt olarak silersem diğer işletim sistemine de zarar verirmiş. Yapmak istediğim şey Windows 10'un yanına Parrot OS'u sıkıntısız bir şekilde kurmak fakat kurulumda takıldığı tek yer grub önyükleyicisi. Kurulum aşamasında önyükleyicisiz olarak devam et dedim fakat çekirdekte ayar yapmam gerekiyormuş bende sizlerden tavsiye veya öneri almak istedim bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek birisi var ise fikirlerini ve tavsiyelerine uymak birincil önceliğimdir.

Saygılarımla Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

donotdie

Katılımcı Üye
19 Tem 2014
265
0
Geçmiş olsun. Windows boot usb sini bilgisayara takıp boot ekranını açabilirseniz sorunuz düzelecektir. Windows 10 u bütün diske kurmanız gerekmekte.

Cheat Console

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
983
1
mesaj yazmyn
Merhaba parrot os sorunlu bir işletim sistemi

bunun yerine kali linux kullanabilirsiniz

ayrıca kurmanıza gerekde yoktur

kurmadanda çalıştırabilirsiniz ben öle yapıyorum

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=SKMZsPaZbwA[/ame]

Son düzenleme:

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice
Geçmiş olsun. Windows boot usb sini bilgisayara takıp boot ekranını açabilirseniz sorunuz düzelecektir. Windows 10 u bütün diske kurmanız gerekmekte.

Boot repair, win boot ve os uninstaller ile denedim fakat boot ekranından ubuntuyi silemedim.
Yorumunuz için teşekkür ederim

https://www.youtube.com/watch?v=SKMZsPaZbwA

Parrot OS'un Kali linux ile aynı yapıya sahip olduğunu ve kali linuxten daha sorunsuz olduğunun bilgisi ile Kali linux'ü silip Parrot OS kullanmayı tercih ettim araştırmalarım üzerine Parrot OS u sorunsuz bir şekilde kurabilmem için önceki Linux versiyonlarını tamamen kaldırmam gerekliymiş fakat kaldıramıyorum

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lawliet123

Kıdemli Üye
31 Tem 2016
2,558
6

https://www.youtube.com/watch?v=SKMZsPaZbwA

Merhabalar, ParrotSec OS diğer birçok işletim sisteminden daha stabil ve sorunsuzdur.
Arkadaşın sorunu GRUB ile, daha öncekliler yüzünden temiz bir GRUB boot edememiş.

Şu an parrot üerinden yazıyorum, daha önce bir çok linux kullandım en iyisinin bu olduğuna kanı koydum.

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice
Merhabalar, ParrotSec OS diğer birçok işletim sisteminden daha stabil ve sorunsuzdur.
Arkadaşın sorunu GRUB ile, daha öncekliler yüzünden temiz bir GRUB boot edememiş.

Şu an parrot üerinden yazıyorum, daha önce bir çok linux kullandım en iyisinin bu olduğuna kanı koydum.

GRUB boot etmede problem yaşıyorum yüklemenin başarısız olduğunun hatasını veriyor önerebileceğiniz bir yol var mıdır ?

Yorumunuz için teşekkür ederim

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice
Boot repair indir ve iso olarak usb belleğe yazdır, repair yaptığında sorun düzelecektir, iyi forumlar.

Parrot OS kurulumundan sonra GRUB yüklemesiz devam ederse "sd6/.." tarzı tam hatırlayamadığım bir uyarı verdi çekirdekten ayar vermem gerekiyordu herhalde. Kurulumu gerçekleştirdim Boot Repair denedim Boot repairde Grub menüsünü düzeltecek ParrotOS'u bile gördü fakat boot repair dedikten sonra tamamlandı başarılı gibi birşey vermesede yeniden başlattığımda boot menüsünde halen "Windows Boot Manager"dan başka bir önyükleyici göremiyorum

exlord06

Katılımcı Üye
31 Mar 2013
394
0
Ankara
Parrot OS kurulumundan sonra GRUB yüklemesiz devam ederse "sd6/.." tarzı tam hatırlayamadığım bir uyarı verdi çekirdekten ayar vermem gerekiyordu herhalde. Kurulumu gerçekleştirdim Boot Repair denedim Boot repairde Grub menüsünü düzeltecek ParrotOS'u bile gördü fakat boot repair dedikten sonra tamamlandı başarılı gibi birşey vermesede yeniden başlattığımda boot menüsünde halen "Windows Boot Manager"dan başka bir önyükleyici göremiyorum

Live usb ile tekrar grub kurmayı denediniz mi ?

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice
Live usb ile tekrar grub kurmayı denediniz mi ?

Boot Repair ile varolan sıkıntım interneti bağlamamaktanmış. İnterneti bağladım boot repair bana chroot üzerinden komutlar verdi fakat terminal üzerinden girdiğimde indirme işleminde hatalar verdi live üzerinden nasıl kuracağım hakkında bir bilgim yok büyük ihtimallede onda da terminal ile kuracağım ubuntu nun sitesinde terminal üzerinden paylaşılmış ama sistemin hangi sda sdb olduğu hakkında bilgi edinmem gerkeiyormuş diye okudum fakat onları nasıl bulacağım hakkında bir fikrim yok.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.