Parrot-os Nasıl Kurulur ayrıntılı Resimli Son Sürüm

ekipkaya

Üye
13 Ocak 2019
106
8
Gizli.
Parrot_Logo.png

Öncelikle Parrot-os' Tanıtmak gerekirse...
parrot-os bilgisayar güvenliği üzerine geliştirilmiş sızma testi anonim Web tarama bir çok kodu içinde barındıran dağıtımdır
peki parrot-os bize sundugu hedefler nelerdir
güvenli olması her zaman işletim sistemi güncel olması özgür olması düşük sistem gereksimleri hedef alıp ve o sistemelrle parrot os kurabilme sağlanması ve taşına bilmesi evrensel olması Diyebiliriz kısacası
gizlilik dijital tersine mühendislik ve yazılım geliştirme konuların olduğu bir ortamdır

İsterseniz indirme Ve kurulum Geçelim.

Parrot-os resmi internet sitesinden Parrot-os İndirmekle Başlaya biliriz.
https://www.parrotsec.org/
Parrot-os Kurma Ve açmak için Gerekli yazılım Virtualbox Resmi İnternet adresi https://www.virtualbox.org/

Ve sitede gördüğünüz üzere 2 Seçenek Vardır
1- Home
2- security
sızm testi yazılım geliştirme dediğimiz gibi onlar için security kısmı indiriyoruz
Normal her hangi yazılım yetkinliği olmayan kişiler ise Home Versiyonu indire bilirler.

İşlemler Tamamladığımızda dosyalar indirdiğimizde
Sıra geldi İlk Önce VirtualBox programını Açmanızı istiyorum

Bundan Sonra kolaylık Açısından resimli Anlatacağım.

nyGZAHec_1.PNG

Machine Kısmına Geldiğimizde

Eftc1XFp_2.PNG

Fotografta ok İle Belirtiğim New Bölümüne Tıklayın

s3ZxgvEq_3.PNG

Çok Önemli Bir Noktaya Değindik Burada Dİkkatli Olun

Resimde Ok İle Gösterdiğim Kısımlara...
name yazan kutuya İstediğiniz Yazıyı yazabilirsiniz Dilediğiniz gibi isim Verebilirsiniz

Type Bölümünde Seçeneklerden Linux Bulmalısınız. Ve Linux seçmelisiniz

Burası Çok Önemli
Version Kısımda Seçeneklerde Eğer ki parrot-os dosyayı 32 bit indirdiğiniz ise 32 bit yazmalısınız eğer ki 64 bit indirdiğiniz iseniz 64 bit yazmanız gerekmektedir.

Bu Bölümleri Sorunsuz sekile doldurduğumuzda next Tıklayıp işleme Devam edebiliriz

bLrlsK2C_4.PNG

vpx2KXVe_5.PNG

Bu Bölüm Az önceki yaptığımız işlem Gibi Burasıda Çok Önemlidir

Burada rem'inize Göre bir alan ayırmanız gerekiyor ne Fazla Nede Az Bırakmamanızı Öneririz

F5ElM1IQ_6.PNG

4096 MB Ayırmanızı Öneririm
Next Diyip Devam ettiğimizde

kI7BLJsw_7.PNG

Burayı her hangi İşlem Yapmadan Devam Edebilirsiniz

fOvw0JY2_8.PNG

VDI virtualBox disk image seçeneğini İsaretliyip Devam edin

EBq7IzXV_9.PNG

Buraya dynarmically allocaded kısmını isaretliyip Devam edebiliriz

QG0BAEwX_10.PNG

Burasıda Biraz Önemlidir... Buraya GB rem ayırıp Devam edin. 20 GB yeterli olacaktır.

p47hH1g4_11.PNG

yaptığımız İşlemler yan Listede Kaydedildi hangi sistem sizin olduğunu Bulmanız için
Verdiğiniz isimle Ön Plana çıkacaktır ve start Tıklayıp işletim sistemi açıp kurmaya başlaya biliriz

ssHdB0dC_12.PNG

Biz indirdiğimiz Parrot OS dosyası eklemek için ok İle gönderdiğim Alana Tıklayın.
n0lxBAaE_13.PNG

göstediğim alana tıkladıkdan sonra indirdiğimiz parrot dosyasını seçiyoruz (unutmayın ki parrot dosyası Yerini Değiştirmeyin yoksa parrot bozulur )

Ve start dediğimizde

nKgt0IAh_14.PNG

karşımıza bu Ekran geliyor bu Bölümünde Fotografta gösterdiğim Alana tıklamanız Rica edecem İnstall bölümüne Tıkladığınızda

Nr6AKF1D_15.PNG

karşımıza bu alan çıkacaktır tekrardan ok ile gösterdiğim alana Tıklayın stanfard instailler

9v2DrIT2_16.PNG

Karşınıza bu ekran gelecektir Kod taraması geçiriliyor Ve kendini Hazırlıyor

Yc9huG2E_17.PNG

kendini hazırladıkdan sonra bu ekran gelecektir Burada dil seçenekleri Var kendi Dilimiz Türkçeyi Seçmenizi Tavsiye ederim Eğer ki Başka dilleride seçebilirsiniz fakat sizi zorlaya bilir

JiYc4dFM_18.PNG

Bu bölümde Çıkan Soruya Evet Deyin

zbSIEypD_19.PNG

Konum Soruyor Konumunuz Türkiyede Yaşıyor iseniz türkiye seçin.

DC9l4hzQ_20.PNG

klavye Soracaktır Q klavye seçin.

yNFsNnV4_21.PNG

yüklenmesini Bekliyorsunuz Bilgisayarınızın Hızına Göre Değişiklik Gösterecektir

ftCSSfaw_22.PNG

Bu Kutuya Kullanıcı adınızı yazın (İstediğinizi Yazabilirsiniz)

xz4sluNR_23.PNG

Burada parola Yazıcaksınız
y9s6mt6i_24.PNG

Yardımcı İle Diskin tamamını Kullan Kısmına tıklayın.
zU5HyoG4_25.PNG

Diskinizi Seçin kendi kişisel Tercihinize göre yapabilirsiniz

bb8eIRZz_26.PNG

Burada diske kaydet Kısmını isaretleyin fotografta olduğu gibi
DnqaR8iT_212.PNG

Bu Soruya Hayır İle Cevap Verin
4YCCJmD1_30.PNG

Bu soruyu evet ile cevaplandırın
feqnxuMu_31.PNG

Bu İşlem Biraz uzun süre bilir Bİlgisayarınız hızına göre değişiklik Göstere bilir.

WkEz9ygU_32.PNG

Evet diye cevaplandırın
hI45DIVQ_33.PNG

Dev Sda yı Seçin.

7rcru52N_34.PNG

Başta belirttiğimiz parolayı Girmeniz gerekiyor
OCQpXl5p_35.PNG

parrot-os Kullanıma hazırdır

İyi forumlar Değerli Üyelerimiz.

PW

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
793
10
:C / Adobe
Ellerine sağlık çoğu konudan yararlı parrot ile ilgili daha çok bilgiye yer ver bence :)

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
905
ZYZZ
İSO imajı ile kurmak yerine ova imajı ile kurmak daha hızlı ve daha sağlıklı olur. Hem imaj daha hızlı indiriliyor, hem kurulumu kendisi oto olarak yapıyor.

ekipkaya

Üye
13 Ocak 2019
106
8
Gizli.
Ellerine sağlık dostum.

Teşekkür ederim. Dostum

ѕeleɴια;9362064' Alıntı:
İSO imajı ile kurmak yerine ova imajı ile kurmak daha hızlı ve daha sağlıklı olur. Hem imaj daha hızlı indiriliyor, hem kurulumu kendisi oto olarak yapıyor.

merhaba. İSO uzun Süreli Çalışmalar için Gerekli olabiliyor Donanımlı tecrübeli yazılımcılar için Ama Ve lakin bahsettiğiniz İmaj Yeni kullanıcılar için
rahat olabilir Ve bunuda unutmamalıyız ki otomatik Kurulum yapan sistem Bizim istemediğimiz hatalarıda Yapar. ayarları bizim yapmamız daha doğru benim görüşüm

Moderatör tarafında düzenlendi:

kadir2019

Katılımcı Üye
24 Şub 2019
423
1
ѕeleɴια;9362064' Alıntı:

Bende windows olan pc ye 2.işletim sistemi olarak parrot kurmak istiyorum ama bu hatayı alıyorum sebebi nedir böyle kalıyor çizik ekran ilerlemiyor tuşa basılmıyor?
LpsQW.jpg

ekipkaya

Üye
13 Ocak 2019
106
8
Gizli.
Bende windows olan pc ye 2.işletim sistemi olarak parrot kurmak istiyorum ama bu hatayı alıyorum sebebi nedir böyle kalıyor çizik ekran ilerlemiyor tuşa basılmıyor?
LpsQW.jpg

Değerli Üyemiz. Ram Ve GB Ayırma İşlemini Tekrardan Kontrol Ediniz. sisteminiz Ve hard Diskinizde Boş Yer olup Olmadığını Tekrardan Kontrol Etmenizde Fayda Vardır. İyi Forumlar dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.