Parrot OS öneriyor musunuz ?

Apoll0

Üye
3 May 2020
92
1
ParrotOS için kaliden daha iyi olduğu hem araç bakımından hem de hatalar bakımından bu nedenle parrota geçmeyi düşünüyorum.
Bu arada KDE ve MATE arasında ki fark nedir ?

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
247
İstanbul
Mate düşük sistemli cihazlarda daha KDE'ye göre daha hızlı çalışır ve ona göre daha kolaydır. KDE'nin artı yönü daha fazla kaynak kullanılabilir ve grafik olarak bir tık daha üsttedir. Ama KDE genellikle bir üst seviye bilgisayarlarda daha verimli çalışır,kısacası sistemine göre alman da fayda var.

Apoll0

Üye
3 May 2020
92
1
Mate düşük sistemli cihazlarda daha KDE'ye göre daha hızlı çalışır ve ona göre daha kolaydır. KDE'nin artı yönü daha fazla kaynak kullanılabilir ve grafik olarak bir tık daha üsttedir. Ama KDE genellikle bir üst seviye bilgisayarlarda daha verimli çalışır,kısacası sistemine göre alman da fayda var.

Sanal makineye kuracağım, matein arayüzünü merak ettim hangisi daha kullanışlı

qphoenix

Üye
23 Nis 2019
220
19
bilgisayarının performansı iyiyse öneririm bana göre kaliden daha güzel ve daha stabil çalışıyor. yıllardır kullanıyorum pişman değilim. bazen kaliyi aratıyor ama o her zaman olur zaten.

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Apoll0
Şu anda parrot kullanıyorum ve kaliteli olduğunu belirtmek isterim ama bir şeyi unutma parrot biraz güçlü bir bilgisayar ister. Ve Mate genellikle minimum kaynaklara sahip cihazlarda kde'den daha hızlı ve daha kolaydır. Kde oldukça fazla kaynak kullanır. Bunun için güçlü bir sistem gerekir.

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
757
172
Linux
Dostum bir parrot kullanıcısı olarak tavisiye ederim kullanışlı,basit,hoş

sistemine güveniyorsan da KDE indir derim

Theros

Uzman üye
21 Eki 2013
1,111
2
İstanßLue
Parrot Home MATE ve KDE var bir de Parrot Security MATE ve KDE var home ile security arasındaki farklar ne bunların

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.