Patlayan Kafa Sendromu Nedir Neden Kaynaklanır

DarkViper

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
778
0
Jüpiter
Gece olup rahat bir uyku çekeceksiniz umuduyla başınızı yastığa koyarsınız. Birdenbire kafanızın içinde korkunç bir gürültü duyarsınız. Ve bu patlama sesinin ardından bir ışık belirir. Sonrasında hepsi sona erer. Fiziksel olarak bir sorununuz yoktur fakat ağır bir şok geçirirsiniz. Bu aslında bir algı yanılmasıdır.

Neden Kaynaklanır?
Doğruluğu kesin olmasa da, stres ve aşırı yorgunluğun bu olayı tetikleyebileceği söyleniyor. İç kulak rahatsızlıkları da olası nedenlerden biri.
Sizin Başınıza Gelebilir Mi?
Genellikle çok nadir ve elli yaş üstü insanlarda görülür. Kadınların bunu yaşaması erkeklere oranla daha olası.

qWL7mW.jpg

Coksuzz

Yeni üye
17 Ağu 2015
7
0
valla hocam bende bi sıralar aşırı oluyordu. iki günde bir uyuduğum zamanlarda özellikle. iş stresi trafik yorgunluk tetikliyor bence. adeta beynimde uzaktan yaklaşan füze sesi gibi bi çınlama arka arkaya basınç uygularcasına tarif bile edemiyorum artık sen düşün. ama uykum düzene girince yaşamamaya başladım.

tam uykusuzlukla alakalımı bilemem.
ama öğrendiğim kadarı ile madde özellikle uyuşturucu hap ve bilimum kimyasal madde kullanan insanlarda aynısı olmasada kasılarak ani uyanmmalar görüldüğünüde okumuştum.

Virtual Gelin

Uzman üye
24 Ağu 2017
1,554
169
valla hocam bende bi sıralar aşırı oluyordu. iki günde bir uyuduğum zamanlarda özellikle. iş stresi trafik yorgunluk tetikliyor bence. adeta beynimde uzaktan yaklaşan füze sesi gibi bi çınlama arka arkaya basınç uygularcasına tarif bile edemiyorum artık sen düşün. ama uykum düzene girince yaşamamaya başladım.

tam uykusuzlukla alakalımı bilemem.
ama öğrendiğim kadarı ile madde özellikle uyuşturucu hap ve bilimum kimyasal madde kullanan insanlarda aynısı olmasada kasılarak ani uyanmmalar görüldüğünüde okumuştum.

açıklaman için sağolasın

erdo62

Üye
1 Şub 2015
244
4
Gece olup rahat bir uyku çekeceksiniz umuduyla başınızı yastığa koyarsınız. Birdenbire kafanızın içinde korkunç bir gürültü duyarsınız. Ve bu patlama sesinin ardından bir ışık belirir. Sonrasında hepsi sona erer. Fiziksel olarak bir sorununuz yoktur fakat ağır bir şok geçirirsiniz. Bu aslında bir algı yanılmasıdır.

Neden Kaynaklanır?
Doğruluğu kesin olmasa da, stres ve aşırı yorgunluğun bu olayı tetikleyebileceği söyleniyor. İç kulak rahatsızlıkları da olası nedenlerden biri.
Sizin Başınıza Gelebilir Mi?
Genellikle çok nadir ve elli yaş üstü insanlarda görülür. Kadınların bunu yaşaması erkeklere oranla daha olası.

qWL7mW.jpg

bende var 2 senedir çok rahatsız yapıyor ama alıştım şimdilik.. ama bazen beni deli ediyor uyuyamadığım günler oluyor tedaviside yok bu illetin :RpS_bored:

allover33

Yeni üye
16 Haz 2009
28
0
Hocam aynı sorun bende de var.Rahat 3 senedir çekiyorum ama bahsedildiği gibi çok stresli olduğum zamanlarda oluyor genellikle.Tam uykuya dalacağım evrede oluyor,çok sinir bozucu bir durum 3 saat boyunca arka arkaya yaşayıp uyuyamadığım geceleri bilirim.

Czverf ToS

Katılımcı Üye
26 Haz 2016
646
0
Mars
Bendede bi arlar oluyordu çok stresli olduğum için daha sonra bende umursamadım şimdi kafam rahat :) Sitresli olmayın ne olursa olsun en önemli şey sağlığınız kedinize dikkat etmeniz dileğiyle iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.