PC acılırken acayip yavaslıo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lWarL0cKl

Üye
31 Ağu 2009
156
0
Beyler pc ye yeni Format attım ama acılırken winxp loading bolumu gectikten sonra 2-3 dk simsiyah bir ekran kalıo. hosgeldiniz yazısı geldıkten sonrada arkada wallpaperı goruom ama explorer baslamıo yani asagıda baslat cıkmıo ve masaüstündeki simgeler cıkmıo 2-3 dk boyunca bunun cozumu nedir lutfen yardım edin yeni format attım yani yine olmadı basta cok az program acılıor ashampoo core tunerla cogu uygulamanın otomatık olarak bslamasınıda kapattım yine olmadı lutfen yardım:confused::confused::confused::confused:

pc ozellikler 2ghz intel
2 gb ram
512 mb vram

ramimi soktum taktım bir sorun yok
hdd dolu deil peki soru ne????? kafayı yiycem yha !!!!

Son düzenleme:

çağdaş001

Uzman üye
29 May 2009
1,379
1
*
Başlat > Çalıştır gir.

msconfig yaz. Tamam de.Seçmeli başlangıcı seç.
Hizmetler sekmesine gel.Tüm Microsoft hizmetlerini gizle kutucugunu işaretle.
Tümünü devre dısı bırak de.

Ardından tamam de ve bilgisayarı yeniden başlat bunları yaptıktan sonra yine yavas açılıyormu bak ve söyle.

|€€E|

Katılımcı Üye
7 Kas 2008
661
0
Giresu Tirebolu
bu yavaşlık bilgisayardan olmaktadır.
2 türlü:

1-bilgisayarın xp yi kaldırmıyor(çok az ihtimal)

2-bilgisayarında çok program (klasik)

cclear ile bilgisayarını temizle yani ilk başta açlan programları kapat .

lWarL0cKl

Üye
31 Ağu 2009
156
0
öncelikle yardım eden herkese tsskurler
pc min xp yi kaldıramaması imkansiz
intel duo core 2.00 ghz 2 gb ddr2 ram 512 mb vram var
cagdas abim snn dediginide yaptım pc yine aynı hızda acıldı ve bnm pc laptop oldugu icin xp driverlar baslamadan ne intte giremiom nede ses cıkıor. pc de de suan sadace driverlar ve 3 tane oyun yüklü o kadar baska bir cozum yolu varmıdır?

çağdaş001

Uzman üye
29 May 2009
1,379
1
*
O zaman ramlerin birinde arıza olabilir ama laptopsa ve anlamıyorsan sakın söküm deme:)

Ramlar 2 gb. görünse bile bazen arıza çıkabiliyor ramleri çıkarıp yuvaya giren kısımları temizlemek işe yarıyabiliyor.

Ama dediğim gibi anlamıyorsan ve laptopsa hiç sökme(Biraz anlayıpta ben anlıyorum deyip dalma içine bi daha toplayamazsın;))

Fakat birde hard disk i söyle ve boş alanıda söyle.

lWarL0cKl

Üye
31 Ağu 2009
156
0
hdd C 17 gb dolu 99 gb bos
hdd D 68 mb dolu 106 gb bos

galba ram konusunda haklısın bnm laptopun fanlarındaki tozu silmek için acmıstım 2 hafta once zaten bu da ondan sonra oldu ama ramlari cıkarsam belki takamayablrim laptoptaki ramleri mantıgı desktopkilerle aynımıdır ozmn yapablrm de?

ogos_41

Üye
20 Eyl 2009
114
0
benimde leptap var ben söküp takıyorum ayda bir canım sıkılınca :D ama işe yaradığını görüyorum çok basit ram kapağını açınca anlarsın hemen nasıl bir sistem olduğunu

tolgatoto

Katılımcı Üye
26 Tem 2009
1,000
0
GamersFirst
|€€E|;1547014' Alıntı:
bu yavaşlık bilgisayardan olmaktadır.
2 türlü:

1-bilgisayarın xp yi kaldırmıyor(çok az ihtimal)

2-bilgisayarında çok program (klasik)

cclear ile bilgisayarını temizle yani ilk başta açlan programları kapat .

c cleaner demişin ve çok program demişin ama adam format attım diyor

lWarL0cKl

Üye
31 Ağu 2009
156
0
simdi bn rami soktum taktım sorn ramda deil az once yaptım zaten tek ram var tam takılmıyınca acılmıyor yenide programda yok sistemde kesin kaldırıo baska ne olabilir ki sorun????

lWarL0cKl

Üye
31 Ağu 2009
156
0
eedd yavas acılıo acayıp yavas acılıo windowsxp ekranında sonra 2-3 dk sıyah ekran sonra hosgeldınız yazısından sonra da 1-2 dk beklıom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.