PC Açılırken Hata Veriyor

13 Şub 2016
99
0
Ankara
Arkadaşlar pc açıldığında ilk olarak ekranda 0'lar görünüyor. Daha sonrasında aşağıda resmini gösterdiğim hatayı veriyor ve restart atıyor. Windows 7-8-10 attım hepsinde aynı hata var. Anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

30 Eyl 2017
110
0
30
Khazad Dum
0x00000116 nasıl çözülür ?

Bilgisayarınızdaki eski sürücü kayıtlarını bilgisayarınızın kayıt defterinden temizleyiniz bu eski sürücü kalıntıları kayıt defterinde yer tutar ve hatalara neden olabilir. Bunun için Ccleaner Programı yüklemek ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için buradan ulaşabilirsiniz.
Bilgisayarınızdaki eski sürücüleri kaldırınız ve yeni sürücü ile ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Bununla ilgili olarak Nasıl Yapıldığı buradan öğrenebilirsiniz. https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ adres size yardımcı olacaktır.
Bilgisayar’da Bozuk Ram kontrol etmek için bilgisayar kasasından teker teker sökün ve deneyiniz Ram bozukluk var ise bunu tespit ediniz.
Bilgisayarınızda bozuk disk kontrol yapınız bununla ilgili olarak buradaki konu size yardımcı olacaktır. https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ Buradaki Adresi Kontrol ediniz ve tekrar deneyiniz.
Bilgisayarınıza en son Geri yükleme Noktası ile geçmiş tarihe geri dönün bununla ilgili olarak nasıl yapıldığına dair olarak aşağıdaki video sizlere yardımcı olacaktır.

Deneyin bunları , sorun düzelmesse yardımcı olmaya çalişacağım. !

13 Şub 2016
99
0
Ankara
Kardeş aynısı bndd oldu youtubede cozumler var ama genelikle harddisk ten.geliyo
Baktım denedim ama bir çözüm bulamadım.
Hocam donanımsal olabilir. Kasanızdaki ram, harddisk vs. çıkarın iyi bir fön makinasıyla temizleyin. Birde böyle deneyin.
Temizlemede yaptım hocam işe yaramadı.
0x00000116 nasıl çözülür ?

Bilgisayarınızdaki eski sürücü kayıtlarını bilgisayarınızın kayıt defterinden temizleyiniz bu eski sürücü kalıntıları kayıt defterinde yer tutar ve hatalara neden olabilir. Bunun için Ccleaner Programı yüklemek ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için buradan ulaşabilirsiniz.
Bilgisayarınızdaki eski sürücüleri kaldırınız ve yeni sürücü ile ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Bununla ilgili olarak Nasıl Yapıldığı buradan öğrenebilirsiniz. https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ adres size yardımcı olacaktır.
Bilgisayar’da Bozuk Ram kontrol etmek için bilgisayar kasasından teker teker sökün ve deneyiniz Ram bozukluk var ise bunu tespit ediniz.
Bilgisayarınızda bozuk disk kontrol yapınız bununla ilgili olarak buradaki konu size yardımcı olacaktır. https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ Buradaki Adresi Kontrol ediniz ve tekrar deneyiniz.
Bilgisayarınıza en son Geri yükleme Noktası ile geçmiş tarihe geri dönün bununla ilgili olarak nasıl yapıldığına dair olarak aşağıdaki video sizlere yardımcı olacaktır.

Deneyin bunları , sorun düzelmesse yardımcı olmaya çalişacağım. !
Teşekkürler hocam deneyeceğim.

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Görüntü ile ilgili bir sıkıntı sanırım anladığım kadarıyla. displey driver time out yazıyor. Güvenli modda açıp ekran kartı driverları kaldırmayı dene.EKran kartı ile ilgili sıkıntı.Ya donanımda sıkıntı var yada yazılımda. Önce ekran kartını sök on board bağla monitörü açılcakmı.Açılırsa ekran kartını bağla mavi ekranı alırsan yine ekran kartı driverlarını sil güncel olanı yükle .

Son düzenleme:
13 Şub 2016
99
0
Ankara
Görüntü ile ilgili bir sıkıntı sanırım anladığım kadarıyla. displey driver time out yazıyor. Güvenli modda açıp ekran kartı driverları kaldırmayı dene.EKran kartı ile ilgili sıkıntı.Ya donanımda sıkıntı var yada yazılımda. Önce ekran kartını sök on board bağla monitörü açılcakmı.Açılırsa ekran kartını bağla mavi ekranı alırsan yine ekran kartı driverlarını sil güncel olanı yükle .

Aklıma gelmişti hocam ama ekran kartını sökmeyi beceremedim. Tekrardan deneyeceğim. Teşekkürler.

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Bazı şeylerden dolayı sinirliyim düzgün anlatamadım yorumda . Bu sorunun Ekran kartı kendisinde yada yazılımından kaynaklanıyor veri kablosunda kısa devre varsada olur bu durum . İşte dene kendi imkanların içerisinde .Seni aşan durumda teknik servise götür.

13 Şub 2016
99
0
Ankara
Bazı şeylerden dolayı sinirliyim düzgün anlatamadım yorumda . Bu sorunun Ekran kartı kendisinde yada yazılımından kaynaklanıyor veri kablosunda kısa devre varsada olur bu durum . İşte dene kendi imkanların içerisinde .Seni aşan durumda teknik servise götür.

Hocam ekran kartındanmış. PC kasıyordu ve ekranda sık sık donmalar oluyordu. Bir kaç kez yeniden başlattım ve yine mavi ekran hatası verdi. En sonunda ekran kartını çıkardım ve açtım çalıştı. Yani sorun ekran kartında. Yeni bir ekran kartı alacağım. Modelinin ve uyumlu olmasının bir önemi var mı? Bozuk olan şuanki Amd readon ekran kartıydı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
Arkadaşlar pc açıldığında ilk olarak ekranda 0'lar görünüyor. Daha sonrasında aşağıda resmini gösterdiğim hatayı veriyor ve restart atıyor. Windows 7-8-10 attım hepsinde aynı hata var. Anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=9PkGuMYW0vo"]https://www.youtube.com/watch?v=9PkGuMYW0vo[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.