Donanım Pc açılmıyor

Treasy

Yeni üye
24 Şub 2021
20
1
Arkadaşlar pcm 3 gündür açılmıyor tüm fişleri takılı kablolarıda takılı power basıyorum açılmıyor daha dün bişeyi yoktu ne olmuş olabilir?

cassylite

Yeni üye
31 Ocak 2016
10
0
Hocam Ramleri temizlemek. Yada sadeleştirerek Denemek Eğer elinde varsa Farklı Ram gibi Basit Denemeleri yaptın mı. Yada bilgisayar içerisindeki kabloların doğru takıldıgına eminmisin.

Eğer Anakarta Elektrik veren Küçük Kabloyu Benzeri olan bir kablo taktıysan. Kasaya Powerdan elektrik gelmez.
Basit bir kontrol yaptıktan sonra bize dönüş yaparsan. Sorunu Çözmene yardım Ederim.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Treasy

Kasadan ışık geliyor mu yada sadece monitör mü sıkıntılı? Donanımsal bir arızaya bemziyor bu yüzden kesinlikle nasıl bozulduğunu bilmeniz lazım en azından bu konuda bir tahmininiz olmalı

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Arkadaşlar pcm 3 gündür açılmıyor tüm fişleri takılı kablolarıda takılı power basıyorum açılmıyor daha dün bişeyi yoktu ne olmuş olabilir?

Öncelikle bilgisayar kasanı bir temizle, kablo giriş çıkışlar... Daha sonra kabloların düzgün temas ettiğin den emin ol, ve güç kablosunu çıkart belirli bir kaç saat takma

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
839
370
JAPAN
Merhaba , bu durumun bir çok sebebi olabilir hatta çok çok fazla eğer sizde bize yardımcı olursanız tam olarak ne oldu ışık geliyormu , açılma sesi bir anda duruyormu , fanlar çalışıyormu gibi bilgileri bizede verebilirseniz size yardımcı olabilir.

İyi forumlar

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,262
1,001
Merhaba, anakart üzerinden kısa devre yapabilirmisiniz, haricinde elinizde harici bir power varsa değiştirebilir deneyebilirmisiniz.

unknown1923

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
339
57
Türkiye
mehraba sayın üye ;
birsürü nedeni olabilir.Anakart arızalanması,parça arızalanması vb.Eğer tamir işinden anlıyorsanız parçaları kontrol et yada anlayan birine göster. unutma! parçalara değerken elini duvara ,toprağa sür biraz bekle unutma bilgisayar parçaları altın oranlıdır.

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
222
Tek Başına Bir Teşkilat
Merhaba Değerli Üye:

Bu sorun birçok şekilde olabilir benim bilgisayarımda da olmuştu güçlerde sorun varmış meğer
sende de olabilir parçalarını cihaza takıp kontrol edebilirsin yoksa bilgisayarcıya götür onlar bakıyor.

Kısa devreden kaynaklanmış olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.