PC Açınca Tüm İnternet Kopuyor

1089yasin

Üye
2 Ağu 2012
214
0
Selam arkadaşlar,
Masaüstü bilgisayarını açtığım anda hem bilgisayardan hem de kablosuz olarak bağlandığım tüm cihazlardaki internet gidiyor. Modemi sıfırlamayı denedim ama sonuç alamadım. Masaüstü bilgisayarı kullanamıyorum. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Merhabalar;

Normalde telefonda veya dizüstü bilgisayarınızda wifi'ye bağlıysanız ve masaüstü bilgisayarı açtığınızda wifi kopuyorsa muhtemelen bilgisayara bağlı bir başka internet adaptörü vardır. Kablosuz wifi adaptörü gibi. Herşeyi denemenize rağmen çözüm bulamadıysanız, çok az kişinin başına gelen bu olayın çözümü şu şekilde:

-Masaüstünde Bu Bilgisayar'a (Bilgisayarıma) sağ tıklayın ve Yönet diyin

-Çıkan ekranda sol menüden Aygıt Yöneticisini seçin

-Çıkan sayfada başlarda yer alan Ağ Bağdaştırıcıları'na tıklayıp altında ki pc'ye bağlı adaptöre sağ tıklayın ve Özellikler'i açın. Hangisi olduğunu bilmiyorsanız muhtemelen sonunda Adapter diye yazıyordur. Ona sağ tıklayıp Özellikler deyin.

-Çıkan ekranda üstte yer alan Gelişmiş sekmesine tıklayın.

-Burası son ekran. İşlemi burada yapacağız. Bu ekran herkes de farklı olabilir. Siz burada Wirelles mode, Wifi modu gibi yazan bağlantıya tıklayacaksınız. Yanında ki Değer kısmını değiştireceksiniz. Orada IEEE 802.11b/g/n yazacak, onu bulup 802.11b/g olarak değiştirin ve internet geldimi kontrol edin. Yine olmazda 802.11b 'yi seçin ve tekrar deneyin.

1089yasin

Üye
2 Ağu 2012
214
0
Teşekkürler yorumun için ama bilgisayarı internete bağlamak için herhangi bir adaptör kullanmıyorum, direkt olarak ethernet kablosu ile internete bağlanıyordum. Telefonumu usb kablo ile bilgisayara bağlayıp interneti usb kablo ile paylaşmayı denediğimde de aynı sorunla karşılaşıyorum. Acaba bilgisayarın tüm internet ayarlarını sıfırlama gibi birşey yapsam sorun düzelir mi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.