Pc Anlayan Yardım :(

Ozikoydu

Üye
27 Mar 2016
208
0
İstanbul
Selamunaleykum

Konu telden actim mecbur kaldim 1-2 gundur laptop kaldirilmis durumdaydi (kenara).. dedim aliyim actim bi baktim bu hata :( acil cevap bekliyorum yapanin daha dogrusu yapabilicek olan biri varsa eline saglik allah ne muradi varsa ona tez zamanda versin :)

Surekli ayni hata alt alta yazilip duruyo (2 gun once hicbir sorunu yoktu)

http://i.hizliresim.com/3o1Gar.jpg

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Hard disk ölmüş.. Bilgisayar "abi ben burada boot edeceğim - başlangıç bilgilerini okuyacağım - bir cihaz bulamıyorum. Kablosunu bir kontrol ediver" diyor.

Notebook olduğuna göre sallantıdan hard disk kablosu çıkmış olamaz. Ölmüştür o hard disk. Arka tarafta onun vidalı yeri vardır, tekno store'larda da notebook hard diskini external olarak takmak için kablo seti vardır. Hard diski çıkarıp başka bilgisayarda deneyebilirsin ama... cık.. ölmüş o ölmüş.

Ozikoydu

Üye
27 Mar 2016
208
0
İstanbul
Hard disk ölmüş.. Bilgisayar "abi ben burada boot edeceğim - başlangıç bilgilerini okuyacağım - bir cihaz bulamıyorum. Kablosunu bir kontrol ediver" diyor.

Notebook olduğuna göre sallantıdan hard disk kablosu çıkmış olamaz. Ölmüştür o hard disk. Arka tarafta onun vidalı yeri vardır, tekno store'larda da notebook hard diskini external olarak takmak için kablo seti vardır. Hard diski çıkarıp başka bilgisayarda deneyebilirsin ama... cık.. ölmüş o ölmüş.

İyi yazmissin :) ama icimi rahatlatan bisey var ben bunu o acmadigim 1 gun boyunca cantamda tasidim ( kenara koydum dedigime bakma :D ) ve kosusturma dahi oldu kablosu cikmis olabilir mi sizce

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
İyi yazmissin :) ama icimi rahatlatan bisey var ben bunu o acmadigim 1 gun boyunca cantamda tasidim ( kenara koydum dedigime bakma :D ) ve kosusturma dahi oldu kablosu cikmis olabilir mi sizce

Ne yazık ki hayır diyeceğim. Sıkı sıkıya oturtulmuş olur onlar, oynayamazlar yerlerinden. Arada kablo da yoktur. Örnek resim;

take-apart-notebook-10.jpg

Gördüğün gibi ancak kendinin sığdığı bir yuvaya tam olarak yerleştirilmiştir. Milim oynamaz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.