PC bir anda çok yavaşladı

Veli BLOD

Üye
13 Ocak 2019
170
6
Darende

Arkadaşlar merhaba benim bir lenovo ideapad L340 Laptobum var normal şekilde kullanıyordum ama son birkaç günde inanılmaz performansı düşmeye başladı en son photoshop çalışırken arka planda bir youtube açıktı çalışıyordum bir anda simsiyah ekran oldu herşey gitti geri gelmedi bende bekledim ve sonra kapatma tuşuna uzunca basarak pc kapattım ve yeniden açtım, ardından düzeldi sandım ve baktım disk dolu 22 GB kadar boş yer kalmış hemen temizledim gereksiz belgeleri vs diğer hdd taşıdım, sonra rdr2 girdim ve oyun zor açıldı ve sürekli donuyor hareket etmesi dahi güç sebebi ne olabilir diski boşlattım ve ardından windowsun kendi anti virüs uygulaması ile tarattım bir sorun çıkmadı sebebi anlamış değilim yardımcı olur musunuz?​

Asterixs

Katılımcı Üye
7 Kas 2021
503
263
O'nun kalbine giden yolda.

Arkadaşlar merhaba benim bir lenovo ideapad L340 Laptobum var normal şekilde kullanıyordum ama son birkaç günde inanılmaz performansı düşmeye başladı en son photoshop çalışırken arka planda bir youtube açıktı çalışıyordum bir anda simsiyah ekran oldu herşey gitti geri gelmedi bende bekledim ve sonra kapatma tuşuna uzunca basarak pc kapattım ve yeniden açtım, ardından düzeldi sandım ve baktım disk dolu 22 GB kadar boş yer kalmış hemen temizledim gereksiz belgeleri vs diğer hdd taşıdım, sonra rdr2 girdim ve oyun zor açıldı ve sürekli donuyor hareket etmesi dahi güç sebebi ne olabilir diski boşlattım ve ardından windowsun kendi anti virüs uygulaması ile tarattım bir sorun çıkmadı sebebi anlamış değilim yardımcı olur musunuz?​

Diskin boş hafızası 22 gb mıydı bilgisayar bu hatayı vermeden önce yoksa açıp kapattıktan sonra mı 22 gb'a düştü. Eğer açıp kapattıktan sonra 22 gb'a düşmüşse farklı anti-virüs programlarıyla taramanı tavsiye ederim. Virüs bulaşmış olma ihtimali de var.

Veli BLOD

Üye
13 Ocak 2019
170
6
Darende
Diskin boş hafızası 22 gb mıydı bilgisayar bu hatayı vermeden önce yoksa açıp kapattıktan sonra mı 22 gb'a düştü. Eğer açıp kapattıktan sonra 22 gb'a düşmüşse farklı anti-virüs programlarıyla taramanı tavsiye ederim. Virüs bulaşmış olma ihtimali de var.
hocam hayır doldu masaüstünde birçok resim video dosyası vardı özellikle raw formatlı birde capcut adlı uygulamayı yüklemiştim onu kaldırıp c boşaltınca yeniden başlattım sorun çözüldü

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.