PC Çalışıyor ama görüntü gelmiyor ?

The Precarious

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
815
0
pc topluyorum son olarak işlemci aldım ryzen 5 1600x taktım ilkkez açtım pcyi bios ekranı geldi daha sonra biostan çıkmaya çalışırken yanlışılka arkadaşım biosta bulunan HARDWARE MONİTÖR yazısına bastı ve bir daha ekran hiç gelmedi sorun ne olabilir acaba ?
ADVzYr.png

pcnin her parçasını 3-5 kez söküp çıkarttım
bios pilini çıkartıp bekledim hatta bios pilini bile değiştirdim

STR-Key

Kıdemli Üye
5 Ocak 2012
3,246
48
Daha önce karşılaştığım bir sorun kendi bilgisayarımda ram ile kaynaklıydı ram soketlerini yada ramların sağlam olup olmadığını kotrol

GoDCrueL

Üye
8 Eki 2007
68
0
ryzen işlemcilerde sanırım 2 nesilmi bulunuyor. 2. nesli direk anakarta takarsan ekran gelmiyor. 1. nesil takip bios güncelleme yapacaksın sonra kendi işlemcini takman gerekiyor yoksa görüntü gelmez. Bu dediğimi araştırırsan sorununu çözeceksindir.

Bu şekildede bir açıklama var : Update : Çözüm : Kendim buldum yöntemi. Baska ram buldum biryerden, actim, bios'u update ettim, benim ram çalıştı.

Son düzenleme:

TheS4lih

Üye
15 Eyl 2018
101
0
FİZAN
aga bende 2004 model pc kullanıyom bazen ekrana görüntü gelmezdi açardım saç kurutma makinesiyle temizlerdim
genelde ekran kartından kaynaklanırdı
ama senin sorununda
bios'a girebiliyorsan orada ayarları eski haline getirebiliyorsan getir
geçen bende Pentium D'ye owerclock yapacaktım :D ekran gitti ayarları default yaptım düzeldi sende deneyebilirsin

ByKutup

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
545
1
Rusya
Hocam kasasa ram ve Ekran kartinin Yerine iyi oturduguna Dikkat et + Kasadan Kac defa bip Sesi geliyor 1 defa Geliyorsa sikinti yok 2 3 defa Geliyorsa Kablilarda veya ramlarda sikinti var demek

Safer

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
424
0
Antalya
1.Neden: Ram tam oturmamış olabilir.
2.Neden: Ekran kartı sıkıntı olabilir.
3.Neden: VGA Kablosunda sıkıntı olabilir.
4.Neden: VGA ve Power girişlerinde sıkıntı olabilir.
5.Neden: Güç kablosunu taktığınız prizde sıkıntı olabilir

Monitörü başka prizde başka kasada ve başka vga,güç kablosu ile dene
Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.