pc :) Cidden bilenler yorum atsın lütfen

blazer87

Katılımcı Üye
31 Ocak 2013
943
0
İstanbul
beyler(bayanlar)benim pc durduk yere kapanıyo (fişini çekmiş gibi) ekran kartına bakıyorum baya sıcak oluyo (7-9 saniye tutsan elini yakıcak gibi ) ama normalde masaüstünbdeyken olmuyo bazı programlarda (özellikle oyunlarda facebook oyunları dahil ) kesinlikle ısınmayula ilgili olduğunu düşünüyorum ben bakıyorum görünürdeki bütün fanlar çalışıyo virüs de yok (eminim 2 kere format attım) sorun ne sizce lütfen bilenler mesaj atsın bi de ekran kartının falan sıcaklığını gösteren program varmış onu bulana teşekkür atıcam şimdiden yardım edenlere teşekkürler :)

xlantra51

Üye
27 Tem 2013
145
0
arkadaşım önce masaüstü mü laptop mu bilgi ver laptopsa markası nedir acer bilgisayarlar genelde ısınnınca kapanır yani bu fanın pisliği ile alakalı olabiilir

Adanabelasi

Uzman üye
3 Kas 2011
1,177
0
Adanalıyık g

kardeşimin verdiği linkten sıcaklığını öğrenebilirsiniz laptopların ısınma sorunu termal macunla flnuraşmayın benim yaptım sistemi söylim monitöre verdim görüntüyü hdmı ie küçük laptoplar için vantiratör var ondan aldım laptopun 2 kapağı arasına onu koyuyorum açık birde dik bir şekilde pc masasında hafif duvara yaslıyorum arkasınada normal vantiratörü 1-2-3 gibi ayarını oynadığım oyunun gücüne göre arttırıorum termal macununu ısınıyor diye serviste değiştirdim ancak bana bundna olmadını söylediler ztn :) çünkü laptoplarda sadece işlemci değil anakartından ekran kartına herşey ısınıyor :) dediğime benzer sistem kullan anca öyle kardeş istersen fotsunu atarız :)

blazer87

Katılımcı Üye
31 Ocak 2013
943
0
İstanbul
kardeşimin verdiği linkten sıcaklığını öğrenebilirsiniz laptopların ısınma sorunu termal macunla flnuraşmayın benim yaptım sistemi söylim monitöre verdim görüntüyü hdmı ie küçük laptoplar için vantiratör var ondan aldım laptopun 2 kapağı arasına onu koyuyorum açık birde dik bir şekilde pc masasında hafif duvara yaslıyorum arkasınada normal vantiratörü 1-2-3 gibi ayarını oynadığım oyunun gücüne göre arttırıorum termal macununu ısınıyor diye serviste değiştirdim ancak bana bundna olmadını söylediler ztn :) çünkü laptoplarda sadece işlemci değil anakartından ekran kartına herşey ısınıyor :) dediğime benzer sistem kullan anca öyle kardeş istersen fotsunu atarız :)

arkadaşım önce masaüstü mü laptop mu bilgi ver laptopsa markası nedir acer bilgisayarlar genelde ısınnınca kapanır yani bu fanın pisliği ile alakalı olabiilir

verdim zaten okusaydın :)

işte:
bilgisayar masaüstü ve söylewdiğim gibi monitör kapanmıyo fişi çekilmiş gibi oluyo kasa

ben en iyisi tamirciye ***üreyim kendim yapamiycam bunu hepinize teşekkürler adana belasi sende sağol abi uğraşmışsın anlatmışsın :)

ama dediğim gibi laptop değil hepiniz sağ olun admin abiler kilitlenebilir konu :))

SpeaciLs

Üye
29 Tem 2013
52
0
Sistemin Özellikleri İyi Değilse Ve Oynadığın Oyun Sisteminin Özelliklerini Aşıyorsa Ekran Kartın Aşırı Isınma Yapar Ve Bilgisayar Otamatikmen Kapanır Ya Da Oyun Kapanır Bunun Çözümü Laptop İse Soğutucu Alma Masüstü İse Sistemini Yenilemek Olmadı Sistemine Göre Oyun İndirmek !

l InSert l

Katılımcı Üye
24 Tem 2013
612
0
Antalya
Eğer Masaüstü İse Bilgisayarın Kasasını İki Yanınıda Aç Hep Öyle Çalışsın Ardından Sök Kabloları Bi Kasanın İçindeki Tozları Temizle Aç Elektirikli Süpürgeyi Çek Fanların Oradaki Tozları vb. Ardından Eğer Yapabiliyorsan Ekran Kartının Üstündeki Fanı Yağla ! Eğer Olmassa Ek Fan Takabilirsin O DA Çalışmasa %100 Çözüm ;

MN7z.jpg

holocoust28

Uzman üye
26 Tem 2013
1,170
0
Bendede öyle sorun oluyordu geçenlerde içindeki tozları temizledim Hiç bi Sorun kalmadı ama Belki Senin Sorun Fanlar Yeterince soğutamamsı ola bilir yaz Ayındayız Biz dayanamıyoruz Sıcakığa PC Napsın

HackerRap

Yeni üye
25 Ocak 2011
18
0
laptopsa kardesim arkadaki vidalarını aç fanını dikkatlice sök fandada vida vardır sulu boya fırcasıyla temizle üfle normal kasa ise islemci fanına bak sıcaksa temizle pisse felan temizle pis degilse macunun kontrol et oda olmadı ekran kartının fanı dönüormu bak ekran kartının fanını temizle fanı yoksa ekran kartının anakartta bişey kısa devre yapıordur kardeşim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.