Pc Ethernet kablosunu görmüyor

10 Ağu 2015
99
5
Arkadaşlar bilgisayarım ethernet kablosu takılı olduğu halde takılı değil olarak görüyor. Sorunun ethernet kablosundan veya ethernet soketinden kaynaklı olmadığından %100 eminim. Sorunun ethernet kablosunda olmadığından şu yüzden eminim; kabloyu masaüstü pc den çıkarıp laptopuma takında gayet normal çalılışıyor. Ethernet portunda sorun olmadığından şu yüzden eminim; Dün de aynı sorunu yaşadım durup durduk yere internet koptu fakat sadece masaüstü pc de internet yoktu, evdeki diğer cihazlarda vardı, masaüstü pc ye format attım ve sorun düzeldi, Yani sokette sorun olsa formatla düzelmezdi. Bu gün yine kendi kendine bi anda internet gitti ve ne yaptıysam ethernet kablosunu görmesini sağlıyamıyorum. Masaüstü pc de wifi de yok sadece ethernet ile bağlanabilriim internete. Lütfen yardımcı olun. Gereksiz yorumlar raporlanacaktır.

NoteBox

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,925
1
21
İrlanda
Hamachi ile ilgili yazılımları kaldırıp, Bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows 10 Ağ sıfırlama işlemini gerçekleştirin.
Başlat>Ayarlar>Ağ ve İnternet>Durum sekmesini açın.
Ağ sıfırlama seçeneğine tıklayın. Açılan sayfadan Şimdi sıfırla seçeneğine tıklayın.
Ekrana bir uyarı gelecek uyarıya Evet diyerek devam edin.
5 Dakika içinde bilgisayar kendini yeniden başlatacak.

10 Ağu 2015
99
5
Hamachi ile ilgili yazılımları kaldırıp, Bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows 10 Ağ sıfırlama işlemini gerçekleştirin.
Başlat>Ayarlar>Ağ ve İnternet>Durum sekmesini açın.
Ağ sıfırlama seçeneğine tıklayın. Açılan sayfadan Şimdi sıfırla seçeneğine tıklayın.
Ekrana bir uyarı gelecek uyarıya Evet diyerek devam edin.
5 Dakika içinde bilgisayar kendini yeniden başlatacak.

Hamachi gyazılımı kurulu değil, ayrıca sıfırlama işlemini daha önceden 2 kere yaptım ama sonuç almadım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.