pc hafızası kendi kendine doluyor

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi pc kendi kendini dolduruyor kim bilir şuan 100gb kadar hafızamı doldurmuştur harddiskte dün gece pc kapatırken 128gb olan hafıza bugün 119 olmuş bu nasıl olabiliyor

ondan önceki gün ise 140gb hafıza vardı 128 düştü film filan indiriyordum eskiden onu bile artık yapamıyorum harddisk dolmasın diye

hdd'min adı :seagate 1 TB+8 GB SSD

Son düzenleme:

cocoteam

Yeni üye
5 Tem 2013
22
0
İstanbul
Sana en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağım .

Öncelikle windows+r tusuna basıp çalıştır penceresini aç.
Sonra gelen pencereye şunu yaz "%temp%" ve herşeyi sil

Yine çalıştır'ı açıp bunu yaz "temp" ve herşeyi sil

Tekrar çalıştır'ı açıp şunu yaz "prefetch" ve herşeyi sil

Sonra çalıştır'ı aç ve "cmd" yaz. Gelen komut istemcisine bunu yaz "cipher /w:C" ve enter'la

Böylelikle hem bilgisayarında yer açılmış olacak hem de pcin hızlanacak :)

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
Sana en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağım .

Sonra çalıştır'ı aç ve "cmd" yaz. Gelen komut istemcisine bunu yaz "cipher /w:C" ve enter'la

Böylelikle hem bilgisayarında yer açılmış olacak hem de pcin hızlanacak :)

teşekkürler dediklerini yaptım 200mb sildim klasörlerden sadece sonuncu dediğin biraz zaman alıyormuş onuda yapıyorum

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
bir şekilde 580 lere çıktı boşluk ama komik olan şu tekraran hafıza doluyor fotoraflara bakın dakkada kaç gb doluyor sebebi nedir bunun şuan 465 gb boşyer var ve doluyor

arka plan slayt şeklindedir ondan arka plandaki resim değişmiş

5oqBOM.png

A0Gpl7.png

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara

cmd ile yapılan işlem pcmde yer açtı kısacası sorun halloldu 520gb boş yer var mesaj yazan herkese teşekkür ederim :) çok gıcık bir sorundu

//konu kilit

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.