PC hakkında ufak bir bilgi lazım ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
Öncelikle Selamın aleykum genclik ;
Şimdi 1 yardıma ihtiyacım var problem şu aslında problem de değil ama sonuçta yapmak istediğim bişey neyse konuya geçeyim
Ben PCye yaklaşık 5-6 aydır format atmıyorum ve PCde o kadar çok şey varki hepsini tekrar bulmaya kalksam 2 haftamı alır.Bu nedenle format atmak istemiyorum..Aslında istiyorum ama atamıyorum programlar fotolar oyunlar onlar bunlar sunlar gidecek diye...
Şimdi sizden isteğim şudur ki format atmadan önce bu bilgileri nasıl yapmalıyım ki formattan sonra PC aynı şeklini alsın yani programlar oyunlar belgeler felan filan kaybolmasın bi nevi yedekleme ama 500 gb lik hdd yi yedeklemek nasıl olcak bilmiyorum bi yolu varsa paylaşırsanız çok mahbule geçer...
Şimdiden çok saolun !
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
aslında Fdisk atmak istiyorum yani C ye ve D ye format atarak PCyi yenilem istiyorum çok ağırlaşmaya başladı artık PC belli etmeye başladı bunu ...Başka 1 çözüm yolu varsa daha iyi olur ...Hani ne bileyim bir program aracılığla veya bunun gibi yöntemler işte ...
Yinede saol yavuzönder

AntiTTOM

Katılımcı Üye
21 Tem 2007
649
6
C:\WINDOWS\system32
valla pcnin imaj yedeğini al derim am mevcut şeklinde aşacağı için pc formattan sonra yine aynı olur yani en temiz yolu bilgilerini başka bir HDD yada CDlere alıcaksın sonra format atacaksın yada C deki bilgileri D sürücüsüne atacaksın C ye format atacaksın bu işlem Pc ni yine mevcut durumuna göre hızlandırır menun kalırsın

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
valla pcnin imaj yedeğini al derim am mevcut şeklinde aşacağı için pc formattan sonra yine aynı olur yani en temiz yolu bilgilerini başka bir HDD yada CDlere alıcaksın sonra format atacaksın yada C deki bilgileri D sürücüsüne atacaksın C ye format atacaksın bu işlem Pc ni yine mevcut durumuna göre hızlandırır menun kalırsın

ya bana göre bu bir çözüm olamaz çünkü 500 gb lik HDD yi nasıl olurda CD yada DVD ye aktarırım bu imkânsız :D:D ama sadece C:/ ye format atmakta istemiyorum her 2 tarafıda sıfırlamak istiyorum ...Bu arada imaj yedeğini aldığımda PC formattan sonra şu anki halini alırmı ??

tekdost22

Katılımcı Üye
23 Mar 2008
278
0
kardeş ilk önce C dekileri d ye at formatla formatın bitince d dekileri c ye at d yi formatla ikisini aynı anda formatlayacan diye bişey yok

AntiTTOM

Katılımcı Üye
21 Tem 2007
649
6
C:\WINDOWS\system32
Norton Ghost programını biliyormusun kullandın mı hiç ???

Programın resimli anlatımı

şimdi bu program işine yarayabilir ama en son hangi şekilde yedek almışşan o şekilde sana geri verir yani şu anda siteminde bozukluk yada virüs varsa format attın sonra yedekten tekrar kurdun formattan önceki duruma geri dönersin

Senin en iyi çözümün ilk önce C ye format atacaksın sonra D Sürücüsünü biçimlendireceksin başka bir çözüm yolu bulamıyorum senin açından

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
Norton Ghost programını biliyormusun kullandın mı hiç ???

Programın resimli anlatımı

şimdi bu program işine yarayabilir ama en son hangi şekilde yedek almışşan o şekilde sana geri verir yani şu anda siteminde bozukluk yada virüs varsa format attın sonra yedekten tekrar kurdun formattan önceki duruma geri dönersin

Senin en iyi çözümün ilk önce C ye format atacaksın sonra D Sürücüsünü biçimlendireceksin başka bir çözüm yolu bulamıyorum senin açından

bilgin için saol kardeş bunu denicem
bide bişey sorcam bunlar için kaç mb disket lazım onu biliyormusun ??

Pardon demin bişey farkettim benim PCde disk okuyucu yok :D:D yani bu benim için çözüm olmucak yinede saol :D:D:D

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.