pc kasıyor

sailor1617

Yeni üye
1 Ara 2018
46
0
selamm. bilgisayarımı birgün kapatmadığım zaman ertesi gün aşırı bir kasma yaşıyorum.bunun için ön belleği falan temizlemek için yenile yapıyorum ccleanerı çalıştırıyorum ama herhangi bi düzelme olmuyor.pcyi yeniden başlattığımda normale dönüyor.bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı başka ne yapabilirim.

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,208
1,438
selamm. bilgisayarımı birgün kapatmadığım zaman ertesi gün aşırı bir kasma yaşıyorum.bunun için ön belleği falan temizlemek için yenile yapıyorum ccleanerı çalıştırıyorum ama herhangi bi düzelme olmuyor.pcyi yeniden başlattığımda normale dönüyor.bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı başka ne yapabilirim.
Bilgisayarınız uzun süre açik kaldığı icin gereginden fazla isıniyor ve fanlar da yetersiz kaliyordur. Bundan kaynakli oluyor buyuk ihtimalle

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Bilgisayarınızı hızlandırmak amacıyla ilgili koşulları gerçekleştirebilirsiniz;
Bilgisayarınızı en azından günde bir defa yeniden başlatın
Başlangıçta en az sayıda programın yüklenmesini sağlayın
Birden fazla güvenlik programını aynı anda çalıştırmayın
İstenmeyen tarayıcı eklentilerini kaldırın
Geçici ve istenmeyen dosyaları silin
Windows Güncelleştirmeleri'ni düzenli aralıklarla çalıştırın veya otomatik güncelleştirmeleri etkinleştirin
Programlarınızın tümünü düzenli olarak güncelleyin
Sabit diskinizi sürekli olarak birleştirin

RULLERFR

Üye
15 Ocak 2019
207
6
selamm. Bilgisayarımı birgün kapatmadığım zaman ertesi gün aşırı bir kasma yaşıyorum.bunun için ön belleği falan temizlemek için yenile yapıyorum ccleanerı çalıştırıyorum ama herhangi bi düzelme olmuyor.pcyi yeniden başlattığımda normale dönüyor.bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı başka ne yapabilirim.

fan cok ısındığı ıcın olabilir veya bilgisiyara virüs girmiştir format atmanı öneririm düzelmezse yeni fan gerekir veya fanın macununu yenilemen gerekir

Kusursuz31

Yeni üye
7 Mar 2019
5
0
virüs girmiş olabilir pc fazla ısınıyor olabilir içini aç fanı biraz temizle tozlanmış ise sonra hava alabileceği bir şekilde yerleştir eğer temizleme işe yaramadıysa virüs taraması yaptır. Eğer taramada işe yaramadıysa harddiskin bozulmuş olabilir daha önce benim bozulmuşti hdd değiştirince kendine geldi.
Fakat format atmayıda deneyebilirsin.

Skarter

Uzman üye
9 Tem 2015
1,676
1
Uganda
Merhabalar virüs olabilir veya bilgisayar çok ısındığı için kasma takılma yapıyor olabilir.
Öner'i olarak Antivirüs programınızla tam tarama sağlayın , ve Fanınızı temizleyin veya termal macun değişimi uygulayınız iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.