pc kendi kendine kapandı fakat birdaha açmaya çalıştığımda açılmadı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhtk

Yeni üye
8 Kas 2008
10
0
Gece oyun oynarken pc kendi kendine kapandı fakat birdaha açmaya çalıştığımda açılmadı :( kasayı açıp baktım anakartın ışığı yanıyor fakat bilgisayar açılmıyor. hiçbirşekilde açılmıyor tepki bile yok :( bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim..saygılar

onderede

Üye
28 Nis 2009
51
0
Eksik bilgi arkadaşım.
Bilgisayarın bir süre sonra reset atıyor mu eğer atıyorsa fnların çalışıyor mu sorusunun cevabı lazım...
Eğer reset atmıyorsa hdd ışığı yanıyor mu...
Yada açık konumdaki bilgisayarın cd sürücü kapağını açabiliyor musun eğer açamıyorsan güç kaynağı sorunun olabilir yani power suply vb...
yani yardımcı olmak isterim ama çok eksik yazmışsın....

Son düzenleme:

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
1-gereksiz tüm bağlantıları ve kartları sök. sadece cpu, ram, ekran kartı anakart olsun. sistem böylede açılmıyorsa bunlardan biri büyük ihtimalle anakartta sorun vardır.

2- PSU çalışıyormu bir bakalım. bunun için psu nun sisteme bağlı tüm kablolarını sök. Sonra 20/24pinlik psu yu anakarta bağlayan bağlantıdaki
yeşil kabloyu ve siyah kabloyu kendine yalıtarak kısa devre yaptır..bu durumda PSU çalışmalı..

3-anakartı dışarı aldığında işlemci , ram , ekran kartı gibi donanımları söküp yeniden takmak...

4-işlemci çevresinde bulunan kondansatörlere bakın, şişen,patlayan veya kusma yapan var mı?

Son düzenleme:

mhtk

Yeni üye
8 Kas 2008
10
0
ben bu sorunu yazalı neredeyse 1 ay olacak. bu zamana kadar ilgilenen bile olmadı. başka bir sitedeki forumlar sayesinde sorunumu öğrendim ve hallettim. hiç teşekkür edemeyeceğim :D:D

ANUBIS'

Kıdemli Üye
19 Eyl 2008
4,981
7
ANKARA
ben bu sorunu yazalı neredeyse 1 ay olacak. bu zamana kadar ilgilenen bile olmadı. başka bir sitedeki forumlar sayesinde sorunumu öğrendim ve hallettim. hiç teşekkür edemeyeceğim :D:D
ukallalık yapmayın dogru düzgün konuyu acsan gereken yardım edilirdi senden tşk istiyen yok sadece seviyeli ol yeter :diablo

mhtk

Yeni üye
8 Kas 2008
10
0
doğru düzgün konu açmak derken ? o nasıl oluyor ? madem benden teşekkür beklemiyosun neden gocunuyosunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.