pc kendi kendine kapanıyor

numpad1

Üye
10 Nis 2013
60
0
Oyun yüklerken pc kendi kendine kapandı bi kaç yere baktım herkez fanlarda ve güç kaynağında sıkntı ola bilir dedi güç kaynağım yeni aldım baştan sistem krumuştum herşeyim yeni ekran kartınında fanı var işlemcidede fan var ayriyetten bir fan daha takılı neden kapandığını anlamadım çok fandan dolayı fan ısıtabilir kasayı dediler ama anlamsız geldi biraz neden kapanıyor ola bilir bi yardım edermisiniz ?

Diremoglu

Üye
30 Eyl 2012
114
0
İzmir
Donanımsal değilde yazılımsal olabilir sorunun

bilgisayarın şuan normal olarak açılıyor mu ? eğer normal açılmıyorsa güvenli modda açmaya çalış ama güvenli moddada açamazsan maalesef donanımsal bütün parçaları istediğin kadar yeni tak fark etmiyor kardeşim ama yinede sen ilk bilgisayarı tekrar açabildin mi açamadın mı onu söylemelisin

ok14

Üye
17 Tem 2014
54
0
BAKI
Kardeş ben Azeriyim adım Oqtay doğrusu benim başıma gelmişdi ben VİDEOKARTI çıkartdım nedenini sorsanız onun üzerinde bir yelpaze şeklinde soğutucu var o çalışmıyodu ve kasayı ısıtıyordu bende onu çıkardım ondan sonra oyun yükleyemedim kom iyi çalışıyor.

numpad1

Üye
10 Nis 2013
60
0
bilgisayar normal bir şekilde açıldı fanlarda filan birşey yok hepsi yeni zaten pırıl pırıl formatda yeni atmıştım zaten ama 2 gündür kapanmıyor kasayı açık tutuyorum

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
bilgisayar normal bir şekilde açıldı fanlarda filan birşey yok hepsi yeni zaten pırıl pırıl formatda yeni atmıştım zaten ama 2 gündür kapanmıyor kasayı açık tutuyorum

sanirim cpu nun macunumu diyorsunuz [thermal paste ] kaynakli olabilir cpu yu cikartip guzelce temizle ve sogutucuyu da temizle eski paste kalmamasina ozen goster tekrar thermal paste sur ama ucuz paste kullanma [ARTICK PASTE KULLAN TAVSIYEMDIR ]bayagi farkedecektir

kolay gelsin

numpad1

Üye
10 Nis 2013
60
0
macunda felan sıkntı yok gayet iyi bir şekilde eşit olarak sürdüm tekrar denedim bu seferde thief oynarken pc kapandı bi 20dk felan oynadım baktım kasaya pek ısınma yoktu neden oluyor bu anlamadım sistem kaldırmama durumu yok sanırım zaten kasada açık bir şekilde duruyor sadece fanlar deil penceredende hava geliyor resmen. (güncel)

29 Haz 2014
106
0
en az bı bılgısı olan bır ınsan cozebılır profesyonele fazla gerek yok derim bir ram ların ısılarını kontrol et reset atarken nasıl ekran gelıyor onu sölersen yardımcı olabılırım belkı

BladeGhost

Katılımcı Üye
28 Haz 2013
274
0
İzmir
Driver hatası olabilir
Çok ısınma olabilir ( fan var diyip geçme her kasada fan var ısıları kontrol et )
Ram testi yapmanı öneririm memtest ile
Mavi ekran veriyorsa kodu ne?
Biraz daha bilgi verirsen yardımcı olabiliriz.

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
sadece bir fikir :
biosa girip cpu temperature [ cpu isinma derecesi ] bir bak eger cpu belli bir isiya gore ayarlandiysa isinma derecesini buldugunda isinmayi onlemek icin kendini kapatiyor olabilir ; otomatik durumdaysa degistirmene gerek yok
bir dene belki ise yarar

kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.