Çözüldü PC kendi kendini resetliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LordEMREsynd

Yeni üye
13 Ocak 2018
39
0
.
Merhabalar geçtiğimiz günlerde Kingston 4 GB DDR2 800 MHZ Masaüstü Pc Ram
aldım. Pc ram solatlarını temizledim. Ve taktım. Bilgisayar açılırken yazılar falan geliyor.
1. yazı geliyor 2.yazılı sayfa gelmeden reset atıyor ve sonsuza kadar devam edebilmekte çözümünü bilen arkadaş yardımcı olsun lütfen.

RedLifes

Üye
15 Şub 2019
141
1
boot menüye erişebiliyormusun erişebiliyorsanız format atmanızı tavsiye ederim windowsta eksik dosyalar veya virüs olabilir format veya windows kurulumunu yaptığınız halde sorun devam ediyorsa büyük ihtimal donanımla alakalıdır
(biraz devrik yazdım kusura bakmayın)

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,238
7,702
Dostum bilgisayarında bir hata olabilir veya virüs olabilir. Çözümünün format olduğunu düşünüyorum. Satın aldığınız ram de hata olmadığı kanaatindeyim.

Safer

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
424
0
Antalya
Merhaba
Okul laboratuvarlarında çok denk geldiğim bir durum öncelikle kaç adet ram slotu bulunmakta ram 2+2 mi yoksa tekmi eğer 2+2 ise ramlari başka slota takınız eğer başka slot yoksa aralarında yer değişikliği yapın ramlar 2+2 ise 2liğin birtanesinde sıkıntı olabilir işe yaramadıysa bunlar boot menüden formatlarsiniz.

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Herhangi başka bir RAM'iniz var ise mevcut Mhz değerlerini kontrol ediniz.
Almış olduğunuz RAM ana kartınıza uyumlu olmayabilir.

LordEMREsynd

Yeni üye
13 Ocak 2018
39
0
.
Arkadaşlar dün bu konuyu açtıktan sonra fark ettim. Bana gönderilen ram istediğim ram değilmiş.
Bana gönderilen AMD işlemciler içinmiş. Kargo şirketinin hatası.
Ama ramlar çok benziyor buyrun siz bakın.

Benim istediğim : Kingston 4 GB DDR2 800 MHZ Masaüstü Pc Ram

Onların bana yolladığı : 4 Gb DDR2 Ram 800 mhz Kingston AMD işlemci için Ram PC2 6400

Neyse geri iade edeceğim dediğim gibi yanlış ürün yollamışlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.