pc me sızmalarını onlemek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
sımdı gordugum kadar sagdan soldan kulaktan dolma bılgılerle pc ye sızmaya calısan kendını hacked sananlar ve gercek hackedlar var . pc ye sızdıklarını soyluyorlar....
aslında ben butur paylasımlara karsıyım bırkısı hıcbırsey bılmıyor gelıp burda konu acıp pcye ıp numarasından nasıl sızarım dıyıp konu acıyor. bızım yardımsever arkadaslarda dıyor sunu sunu yap olur . acemı kısıde bunu denıyor yapıyor yada yapamıyor ayrı konu . ama yapanlar var.
gelelımm soruma . bu pc ye gırme olayı ne kosullarda gerceklesıyor . mesela benım pc paylasıma kapalı telnet olsun Uzaktan Erişim Otomatik Bağlantı Yöneticisi ve Uzaktan Kayıt Defteri devre dısı . ve modem arayuzune ulasmak ıcın sıfre ıle gırmek gerekıyor ve modemımde fırewall ozellıgı var vede modemımde bır kac ozellıkler aktıf .modemımde antı dos ozellıgı aktıf ve uzaktan erısım secenegıo pasıf ve bunun gıbı seyler ... bu vazıyette pc ye haberım olmadan sızabılırmı trojensız yada keylogersız .........
eger pcmı bırı sızdıgını anladıgımda modem arayuzune gırdıgımde aktıf olan pc lerı normalde goruyorum pc me sızma gıbı durumlarda pcme sızan kısıyıde burdan bulabılırmıyım. normade aktıf olan pclerın modem mac ve ıp adreslerını gosterıyor. kacak yollarla sızma durumunu bımıyorum .... benım kafam cok karısık bu konularda ve bu tur paylasımları gordugumde sınır oluyorum .....

Son düzenleme:

CaLLouS

Kıdemli Üye
30 Ocak 2009
3,025
0
iyide burayLa aLakaSı ne :)

Zaten bu foruma takıLan kısıLerin iLk biLdikLeri Şey bu

KımSe haCker demez kendıne zaten uSta bir hacker hicbir zaman ben hackerim demez :)

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
kardeş sana şunu söyleyim modeme ip adresi üzerinden,telnet üzerinden bağlandığında pc ye hiç bi şekilde bağlanamaz taki paylaşımın açık değilse,uzak masaüstü ve uzak regedit açık değilse.eğer uzak masaüstün açıksa (windows kurulduğunda %100 kapalı oluyor ve kullanıcıların %98 i kapalı tutuyor çünkü windows uzak masaüstü o kadar kullanışlı bir özellik değil teamviewer falan dururken) her neyse yanlış hatırlamıyorsam 3389 - 3389 remote desktop portlarını açarak bağlanabilir ama o kadar modeme girdim hiç rastlamadım uzak masaüstü özelliği açık bilgisayara.şunu söyleyim modeme bağlanıldığında sadece adamın ttnet adresi ve şifresini görebilirsin,ayrıca eğer bu ttnet kullanıcı adı ve şifresi isim soyisim veya tel numarasıysa bu sayede telini öğrenirsin.eğer ismini merak ediyorsan girersin kota sayfasından o kullanıcı adı ve şifresi ile (şifre bölümü ****** şeklinde görünür bunuda passware ile falan çözebilirsin bu konuda yardım ederim istersen) orada kullanıcının isim soyadı yazar.başka bişey yapamazsın :) he bide modemin ayarlarını bozarsın net bağlantısı gider .korkma trojandan başka bi şekilde o kadar başarılı bi bağlantı yapamazlar sana ;)

Ra's al Ghul

Yaşayan Forum Efsanesi
1 Mar 2007
7,966
2
glenn moors
http://www.turkhackteam.org/bilgisayar-guvenligi/pcnize-bilgisayariniza-hacker-girisini-engelleme-resimli-anlatim-miller-127344.html

kardeş buna bir bak,belki işini görür,bunun gibi bişey kastediyorsun sanırım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.