PC mi temizledim monitörüm çalışmıyor

24 Ara 2015
82
0
Kasamı açtım ve sadece içindeki tozları alıp kasayı kapatım. Kablolarını takıp PC yı calistiriyim dedim. Fanlar dönüyor, ethernet kablosu yeri yaniyor, PC açarken yanan ışık kısmı yanıyor ancak monitöre ekran düşmüyor. Ne yapmam lazım .

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Sağolun varolun hocam. İlk başta bios pilini sonra Rami çıkartıp temizledikten sonra ekran geldi bios a gir çık yaptım kapatıp açtım düzeldi

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Merhaba,
1)Kart eğer çıkabiliyorsa kuru bir diş fırçasıyla deliklerin tozunu al, toz kaçmışsa açılmaz.

2) Yerinden oynamışsa yerine iyice yerleştir. 1 milim bile oynasa çalışmamaya sebebiyet verir.
Sağolun varolun hocam. İlk başta bios pilini sonra Rami çıkartıp temizledikten sonra ekran geldi bios a gir çık yaptım kapatıp açtım düzeldi

thebeard

Art Director
15 Mar 2018
3,504
1,040
Bilgisayarınıza farklı bir ekran kartı takıp çalışıp çalışmadığınıa bakın eğer çalışmıyor ise soketiniz zarar görmüş olabilir (düşük ihtimal). Ekran kartına arkadan bağlanan kablonun tam bağlanıp bağlanmadığınıa bakın belki girmemiş olabilir.

FHeaD

Uzman üye
17 Nis 2015
1,387
1
Öncelikle Kasayı Güçten Kes

- Ramlerini Slotlarından Çıkartıp Yerlerini Değiştir.
- Bios Pilini Yerinden Çıkartıp 3-4 Saniye Boyunca Açma Kapama Tuşuna Basılı Tut Sonra Bios Pilini Yerine Geri Tak.
- Hard Disk Kablosunu Çıkartıp Tekrar Yerine Tak.
- Kasada Bulunan Kabloların Tam Olarak Oturdugundan Emin Olduktan Sonra Bilgisayarı Çalıştırmayı Dene.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.