Pc-Ön Panel Kulaklık ve Mic Girişi [ Yardım İstiyorumm ]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

csn_plus

Üye
3 Tem 2009
178
0
PC mde ön paneldeki mikrofon ve kulaklık girişleri çalışmıyor acaba sorun nerede ben bulamadım .. Mutlaka sorunu düzeltmem gerek !!!

Asus P5GC-MXF1333 ana kartım var
Windows 7 Ultimate

Kasayı açtım kablolar bağlı kontrol ettim sorun yok gibi görünüyor ! Ama çalışmıyor !
İşte resimler;
Usb yuvaları sorunsuz çalışıyor ..

1ln4k.jpg

1ln4w.jpg

ana kart;

1ln4t.jpg

asus ana kart kitapçığı;

1lnhq.jpg

Sorun nerede , nasıl düzeltilir ? Ne yapılmalı, nasıl yapılır ? Hiç bir fikrim y0k ..

Çok acil yardım bekliyorum üstadlar .. :(

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
yazılmsal olabilir. realtek gibi firmalar bir arayüz yazılımını kullanıyor. oradan ön panel jack girişlerini aktif yapmalısınız.

Cruiser Vaqabond

Kıdemli Üye
16 Ağu 2011
2,157
1
New Jersey
Tamam da üstad bende win 7 var , Realtek programı yüklemeye çalıştığımda yüklenmiyor .. Pfffffffffff ... :( :( :( :secret

Windows 7 Uyumlu Realtek İndirmek İçin Tıkla.

Realtek Kurduktan Sonra ; Mikrofon Yada Kulaklığı Gerekli Yere Tak..
Realtekten Bildirim Gelir Zaten "Bir Jak Takıldı" Diye ve Sana Birkaç Seçenek Sunar..
Ordan Gerekli Olan Seçeneği İşaretleyip Tamam'a Tıklarsan Taktığın Aygıt Aktifleşir..
Bu Yöntem Hoparlörler İçinde Geçerlidir.. Aklında Bulunsun :)

csn_plus

Üye
3 Tem 2009
178
0
Biosdan HD - Audio `yu seçtim zaten öyleymiş :))

ama bu REALTEK AC 97 sorun çıkartıyor ve sonuçta hiçbirşey olmuyor :confused: :confused: Pfffffffffffffffff...

1m28q.jpg

Haibbi

Katılımcı Üye
12 Eyl 2010
443
0
Büyük ihtimal kulaklık ve mikrofon kabloları takılmamış yada kablolarda bi temassızlık var benimkininde önündekiler çalışmıyo usbler çalışıyor sen kablolara bak

csn_plus

Üye
3 Tem 2009
178
0
Büyük ihtimal kulaklık ve mikrofon kabloları takılmamış yada kablolarda bi temassızlık var benimkininde önündekiler çalışmıyo usbler çalışıyor sen kablolara bak
Vallahi hiç bir şey anlamadım ben bu işten birader . Kafam karıştı şimdi ne yapmam gerek çalışmıyor anasını sattımın makinesi .. :D

Yardim edebilecek varsa PM atsin MSN adresimi vereyim

iste sistemin bu :

1m2gy.jpg

Son düzenleme:

nikola tesla

Katılımcı Üye
6 Ocak 2012
331
0
KONYA
Denetim Masası -> Ses Efekti ve Ses Aygıtları
kısmından gerekli ayarları kontrol et. Ses ve İnsan Sesi sekmelerindeki ayarları denetle
Bu işlemi bitirdikten sonra sağ alt tarafta saatin orada bulunan hoparlör simgesine tıklayarak Ses Ayarı Denetimi penceresini aç. Burada tüm ses denetimlerini gözden geçirerek Mikrofon 'un kapalı olup olmadığını kontrol edin eğer yoksa Mikrofon özelliğini etkinleştir kardeşim
Buna rağmen sorun devam ederse arka paneldeki ses ve mikrofon girişlerini kullanmayı dene:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.