Pc recovery 0xc0000c14 hatası (Pc açılmıyor)

Treasy

Yeni üye
24 Şub 2021
20
1
Arkadaşlar pc açılmıyor bende recovery 0xc0000c14 \boot\BCD hatası oldu araştırdım biraz forumlara baktım herkez usb vs windowsu yükle diyor windowsu yukleyebilcek 2. Bir pcm yok usbde yok windows logosu gelmiyor az önce 0xc0000c14 boot hatası aldım ne neyi seçicem pcyi kurtarabilirmiyim? içindeki verilerin gitmesi hiç iyi olmaz

Son düzenleme:

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Selamlar iyi günler, gelin birlikte hataya çözüm arayalım.

1- Bilgisayar açılırken ESC tuşuna 1-2 defa basın ve başlangıç olarak HDD'yi veyahut SSD'yi seçin hangisini kullanıyorsanız. Veyahut Bios ekranına girerek seçebilirsiniz, F10 veyahut F8'dir genellikle cevap olarak sorabilirsiniz tekrardan yardımcı olurum.

Sorun çözülmediyse 2.adıma geçelim.

2- Kasa'yı açın ve bios pilini bularak sökün 10 saniye gibi bir süre bekleyerek tekrar takın ve bilgisayarı başlatın.

Halen çözülmediyse 3.adıma geçelim.

Bu adımlardan sonra bilgisayarın açılması gerekiyor halen açılmıyorsa, malesef ki temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

3- Açıldıktan sonra mutlaka güncellemeleri tamamen yapın ve bellek tanılamayı çalıştırın güncellemeleri yapmadan bilgisayarı kapatmayın. Güncelleme sonrasında hata çözülecektir.

Treasy

Yeni üye
24 Şub 2021
20
1
Selamlar iyi günler, gelin birlikte hataya çözüm arayalım.

1- Bilgisayar açılırken ESC tuşuna 1-2 defa basın ve başlangıç olarak HDD'yi veyahut SSD'yi seçin hangisini kullanıyorsanız. Veyahut Bios ekranına girerek seçebilirsiniz, F10 veyahut F8'dir genellikle cevap olarak sorabilirsiniz tekrardan yardımcı olurum.

Sorun çözülmediyse 2.adıma geçelim.

2- Kasa'yı açın ve bios pilini bularak sökün 10 saniye gibi bir süre bekleyerek tekrar takın ve bilgisayarı başlatın.

Halen çözülmediyse 3.adıma geçelim.

Bu adımlardan sonra bilgisayarın açılması gerekiyor halen açılmıyorsa, malesef ki temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

3- Açıldıktan sonra mutlaka güncellemeleri tamamen yapın ve bellek tanılamayı çalıştırın güncellemeleri yapmadan bilgisayarı kapatmayın. Güncelleme sonrasında hata çözülecektir.
Teşekkürler çözdüm ama şimdi yine 0xc0000c14 hatası alıyorum recovery diyor elimde herhangi bir usb yok veya 2. Pcm yok buralarda bilgisayarcılarda kapalı yükleyebileceğim bi yer yok usb olmadan format atmadan açabilirmiyim çok acil açmam lazım ödevim var saygılar. ( Sorun pciyi ard arda kapatıp açtıktan sonra oldu)

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
Bios alakasiz bios pili sadece makinadaki saat ve tarihi ayarlio senin İsletim sistemi cokmus onemli dosyasisilinmis orda dioki İso imaji olan boot kurulumu icin isletim sisteminize uygun kurtarici usb yada dvd tak Eger yoksa formati at gitsin

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
Bu durumda nasıl format atabilirim usb vs yok windows logosuda gelmiyor bu ekranda kaldı
Dostum yapabilcegin tek sey usb al internet cafeye git iso yukle veya bir arkadasindan rica et usbsine kursun verilen hata cunku bios vs cozulcek is deil bilgisayari acmak icin gereken birkac dosya gitmis reverse cd si ztn turkiyede herkes lisansli almadigi icin 100.000 evde belki 1 tane bulunuyo o yuzden tek care format ayni sorunu bende yasadim bu sorun kalide system healted olarak gecio Ama orda terminal ekraninda cozebilion

%1 oranla guvenli modlarda calistir bi ihtimal bakarsn acilir oda olmasa Dedigim gibi tek care format

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.