Donanım PC şarja takılı iken olağanüstü sıcak oluyor

UnknowTR

Yeni üye
9 Haz 2019
19
0
Merhaba THT ailesi benim bilgisayarım da garip bir sorun var. konuya geçmeden önce bir kaç bilgi vermek istiyorum ki daha iyi anlayabilesiniz ;

Bilgisayar çok ısınıyor (boşta olsa dahi), şarj soketi tamiri gördü (garantiye değil normal teknik servis), Pc markası "hp omen 15-ce008nt"

Konuya gelcek olursak ekte de bir ss bırakıyorum bilgisayar sürekli kapanıyordu az bir şey ısınsa dahi bende ısınmadan kaynaklı diyordum ancak bugün bir ayrıntı fark ettim bilgisayarı yeni açmama rağmen tamamen soğuk olmasına rağmen kapandı, bu garip bir durum olduğu için" olay günlüklerine" gidip ne olduğuna bakmak istedim girdiğimde aldığım uyarı "Sistem, önemli bir sıcaklık olayı nedeniyle hazırda bekletmeye alındı." bilgisiydi kaç derece de kapandığına bakmak istedim ve 373 Dereceyi görünce şok oldum halbuki bilgisayar buz gibi bunun nedenini araştırdım ama pek bir bilgiye ulaşamadım birde size sormak istedim aslında bir tezim var. "gördüğü soket tamiri sonrası bence teknik servisin dandik yaptığı soket yüzünden fazla voltaj alıyor ve bu da bunun gibi anormalliklere neden oluyor. Sizin fikirleriniz neler ?

Şimdiden teşekkür ederim....

QPoJzr.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Cevap: PC şarja takılı iken olağanüstü sıcaklık sorunu

Merhaba fan yetersiz geliyor olabilir veya sistemde fazla dosya oyun olabilir

cortuk11

Katılımcı Üye
14 Tem 2009
465
0
BİLECİK

hp lerde malesef ısı problemleri oluyor bende de hp var ısı problemlerini bazen bende yaşıyorum çözüm olarak fanlı altlık aldım fakat sizin sorun sanki fan çalışmıyor gibi yada termal macun sıkıntısı da olabilir. bu kadar kısa sürede bu kadar yüksek ısının bir başka sebebi de şase yapıyor olabilir kasayı söküp kablo tertibatını kontrol etmenizi öneririm

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye

Öncelikle bilgisayarınızın bakımlarını yaptırmanız gerekli eksik şeyler bulunduktan hallolduktan sonra pek sıkıntı kalacağını sanmıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.