Pc ses var görüntü yok

24 Tem 2012
235
1
Eski bir anakartı elimizde bulunan parçalarla toplamaya çalıştık fakat her şey çalışıyor ama görüntü gelmiyor.
birçok parçayı değiştirip teker teker denedim;hdd,ram,ekran kartı,power supply.
ramlerde bir sıkıntı yok çalışan bir ram i taktığımda da görüntü gelmiyor.Ram,hdd ve ekran kartını çıkarıp çalıştırdım anakartı sadece, normalde dıt dıt dıt dıt diye ses gelip kapanması gerekiyor ram olmadığı için diye biliyorum ama öyle bir şey olmadı ses gelmedi çalışmaya devam etti.bios pilini değiştirdim ve biosu resetledim yine düzelmedi. anakartın ışığı,işlemci fanı,ekran kartı fanı çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.ekran kartındaki vga girişine değilde diğer vga girişini denedim yine görüntü gelmedi(harddiskte windows yüklü benim kullandığım.) sizce sorun nerede ?

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
608
Merhabalar ;

Anakartı değiştirmeyi deneyiniz bu sorunlar ya anakarttan yada ekran kartından kaynaklanıyor , ram'de vb sorun olacağını sanmıyorum anlattığınıza göre.

909 Hacker

Yeni üye
11 Mar 2021
7
0
Büyük ihtimalle ekran kartın yanmış... BIOS da silinmiş olabilir. Tamirciye götürürsen iyi edersin...

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Mehmet Akif Ersoy Ersoy

EnginCR

Üye
8 Ara 2018
155
36
Türkiye
Merhabalar, Anakart üzerin de, hata ışıkları yanıyor mu ?

ez-debug-led-png.454235

Vga, Ram vb.. ışıklar olmaktadır, açılışta o ışıklar teker teker yanar ve problem yoksa açılır. Eğer tüm ışıklar yanıp söndükten sonra gelmiyorsa, Anakart'da problem olabileceğini düşünüyorum. Onun dışında da HDD problemli olsa siyah ekran verir press key boot hatası alırsınız.

Ekran Kartı hasarlı olsa çalışmıyor olsa, yada ram aynir şekil de, Anakart üzerinde ışıktan görülebilir.

Bios sorunlu ise yine ışıktan belli eder kendini, Kabloların iç kısımlarında toz veya temassızlık yapan birşey olmadığına dikkat edin. Kablolar da problem yok derseniz, Anakart problemli diyebilirim.

Teşekkür ederim şimdiden :)

Son düzenleme:
24 Tem 2012
235
1
30dk beklemiştim ilk çalıştırdığımda çalışmaya devam etti fakat ekran gelmedi

Ölçme cihazımın pilini bulamıyorum :(

Merhabalar, Anakart üzerin de, hata ışıkları yanıyor mu ?

ez-debug-led-png.454235

Vga, Ram vb.. ışıklar olmaktadır, açılışta o ışıklar teker teker yanar ve problem yoksa açılır. Eğer tüm ışıklar yanıp söndükten sonra gelmiyorsa, Anakart'da problem olabileceğini düşünüyorum. Onun dışında da HDD problemli olsa siyah ekran verir press key boot hatası alırsınız.

Ekran Kartı hasarlı olsa çalışmıyor olsa, yada ram aynir şekil de, Anakart üzerinde ışıktan görülebilir.

Bios sorunlu ise yine ışıktan belli eder kendini, Kabloların iç kısımlarında toz veya temassızlık yapan birşey olmadığına dikkat edin. Kablolar da problem yok derseniz, Anakart problemli diyebilirim.

Teşekkür ederim şimdiden :)

Attığınız resimdeki gibi ışıklar yok anakartta maalesef, bahsettiğiniz şeylerde hata yok ve dediğiniz gibi anakartta problem olduğunu düşünüyorum bende. Anakartta yanan tek ışık pwr ışığı. Teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
Eski bir anakartı elimizde bulunan parçalarla toplamaya çalıştık fakat her şey çalışıyor ama görüntü gelmiyor.
birçok parçayı değiştirip teker teker denedim;hdd,ram,ekran kartı,power supply.
ramlerde bir sıkıntı yok çalışan bir ram i taktığımda da görüntü gelmiyor.Ram,hdd ve ekran kartını çıkarıp çalıştırdım anakartı sadece, normalde dıt dıt dıt dıt diye ses gelip kapanması gerekiyor ram olmadığı için diye biliyorum ama öyle bir şey olmadı ses gelmedi çalışmaya devam etti.bios pilini değiştirdim ve biosu resetledim yine düzelmedi. anakartın ışığı,işlemci fanı,ekran kartı fanı çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.ekran kartındaki vga girişine değilde diğer vga girişini denedim yine görüntü gelmedi(harddiskte windows yüklü benim kullandığım.) sizce sorun nerede ?

Merhaba,
anlatıklarınıza istinaden monitörünüz de hata olabilir mümkünse monitörün çalışıp çalışmadığını deneyiniz ondan sonra anakartı kontrol edersiniz veya direkt bilgisayarcıya götürürsünüz durumu anlattığınızda size ankart aldırmak isteyebilirler fiyatını araştırmadan kesinlikle almayın.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,434
1,504
K E R K Ü K
donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum görmeden ellemeden anlamak mümkün değil.
bilir kişiye götürünüz baksın donanımsal ise yeni donanımını alınız. anakartta sorun yok diyorsunuz monitorde olabilir. ekran kartını çıkartıp açmayı deneyin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.