pc sıfresını unttum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

01_gkn_01

Üye
26 Eyl 2009
107
0
arkadaslar benım kardesım laptopuma sıfre koymus untmus nsl kırabılırım sıfreyı yardım edebılırmısınz

çağdaş001

Uzman üye
29 May 2009
1,379
1
*
Güvenli modda aç bilgisayarı açılırken F8 tuşuna arka arkaya bas ordan güvenli modu seç enterla.

Açıldığında denetim masası/kullanıcı hesapları ndan hallet işini eğer yok Administrator e şifre koymus diyorsan yaz buraya sana bi dosya verecem o halledecek işini ;)

genç_hack

Katılımcı Üye
21 Mar 2009
310
0
arkadaşım pc ye reset at acılırken hep f+8 e bass sonra güvenli moddan gir şifreyi değiştir gene reset at değiştirdiğin şifreyi gir olur

TRNooNTR

Kıdemli Üye
10 Kas 2008
2,519
0
drwxr-xr-x
bios pilini çıkar

Bios Pilini çıkarmak sadece biosu sıfırlar. Xp deki şifreyi kaldırmaz biosa konulan şifreyi kaldırır. Ve laptopda bios pili çıkarmak biraz uğraştırır.

Sifre sorusu cıktıgı zaman Ctrl + Alt + Delete Kombinasyonlarına ıkı kere bas ! Karşına çıkan pencereye ''administrator '' ( tırnak işaretlerini cıkar ) yaz Enterla daha sonra Denetım masası Kullanıcı ayarlarından sıfreyı ıster degıstırır ıster kaldırırsın ..

Merhaba dostum. Madem şifreni unuttun o zaman bilgisayarını yeniden başlat ve F8 tuşuna bas devamlı karşına bir ekran gelicek ordan en üstte güvenli mod var ona bas ve devam et karşına başlangıç sayfası açılcak kullanıcıların olduğu ordan administrator var onunla oturumunu aç ve sonra başlat ordan denedim masasına git. Açılan pencereden kullanıcı ayarları olucak onu aç ve açılan pencereden açtığın isim ile açılan bir oturum göreceksin parola korumalı diye ona bas ve karşına çıkan menüler olucak ordan parolayı kaldır de verdiğin parolanı kaldırır sonra makinanı yeniden başlat ve düzelir.

Sorun Çözülmüştür sanırım.

Güvenli Mod da şifre varsa bunu dene :
Windows işletim sistemlerini bazı durumlarda Güvenli Modda açma ihtiyacı duyarız. Özellikle virüs sorunları olduğunda ya da Normal Modda düzgün çalışmadığında bu yöntem çok fazla kullanılır.
Bilgisayarımızı Güvenli Modda açmak için Windows Logosu gelmeden önce F8 tuşuna sürekli basmak gerekir. Eğer bu işlemi yapmak istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek bilgisayarımızı direk Güvenli Modda başlatabiliriz.
1. Öncelikle şu adımları izleyerek MSconfig aracımızı çalıştırıyoruz;
Başlat Menüsü (Start Menu) -> Çalıştır (Run) -> “msconfig.exe”
2. Açılan pencere üzerinden Önyükleme (Boot) sekmesine geliyoruz ve Önyükleme Seçenekleri (Boot Options) bölümünden Güvenli Önyükleme (Safe Boot) seçeneğini işaretliyoruz.

01_gkn_01

Üye
26 Eyl 2009
107
0
Bios Pilini çıkarmak sadece biosu sıfırlar. Xp deki şifreyi kaldırmaz biosa konulan şifreyi kaldırır. Ve laptopda bios pili çıkarmak biraz uğraştırır.

Sifre sorusu cıktıgı zaman Ctrl + Alt + Delete Kombinasyonlarına ıkı kere bas ! Karşına çıkan pencereye ''administrator '' ( tırnak işaretlerini cıkar ) yaz Enterla daha sonra Denetım masası Kullanıcı ayarlarından sıfreyı ıster degıstırır ıster kaldırırsın ..

Merhaba dostum. Madem şifreni unuttun o zaman bilgisayarını yeniden başlat ve F8 tuşuna bas devamlı karşına bir ekran gelicek ordan en üstte güvenli mod var ona bas ve devam et karşına başlangıç sayfası açılcak kullanıcıların olduğu ordan administrator var onunla oturumunu aç ve sonra başlat ordan denedim masasına git. Açılan pencereden kullanıcı ayarları olucak onu aç ve açılan pencereden açtığın isim ile açılan bir oturum göreceksin parola korumalı diye ona bas ve karşına çıkan menüler olucak ordan parolayı kaldır de verdiğin parolanı kaldırır sonra makinanı yeniden başlat ve düzelir.

Windows işletim sistemlerini bazı durumlarda Güvenli Modda açma ihtiyacı duyarız. Özellikle virüs sorunları olduğunda ya da Normal Modda düzgün çalışmadığında bu yöntem çok fazla kullanılır.
Bilgisayarımızı Güvenli Modda açmak için Windows Logosu gelmeden önce F8 tuşuna sürekli basmak gerekir. Eğer bu işlemi yapmak istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek bilgisayarımızı direk Güvenli Modda başlatabiliriz.
2. Açılan pencere üzerinden Önyükleme (Boot) sekmesine geliyoruz ve Önyükleme Seçenekleri (Boot Options) bölümünden Güvenli Önyükleme (Safe Boot) seçeneğini işaretliyoruz.

Saol kardesım cook tsk ler daha denemedım ewde deılm gıder gıtmez denycem tsk etmemın sebebı cook guzel acıklamıssın bastan sagma yapmamıssın..

mustafa169

Katılımcı Üye
9 Eyl 2009
558
0
Gazi_aYınTaP
arkdasın dedği gibi bios plini cıkarınca biosda konulan şifreler silinir ve biosada yapılan ayarlarınız qider örneğin overclock falan yani baslanqıcda cd rom faln ilk bastakine döner standarta bu arada bazı arkadaslar pc acılırken f8 falan demiş ama oradakilere gerek yok şifre yazma bölümüne gelince ard arda ctrl alt delete yap ztn ekran deişir klasik girişe gelir oraya üste şunu yaz administrator alttaki şifreyi bos bırak giriş yaprsın kullanıcı hesaplarından şifreyi kaldır hayırlı olsn :D

IxTrap

Üye
29 Ara 2009
62
0

Abim Askere gitti şifreyi söylemedi işe yaradi :D Saol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.