🛑Pc siyah ekranda kalıyor, işletim sistemi yok ve dvd, flash bellek okunmuyor.🛑

geceninkrali

Yeni üye
20 Haz 2019
1
0
Ad:Presario CQ57 Notebook PC
İşlemci:AMD E-300 Radeon APU with Radeon(tm) HD Graphics (2 CPUs), ~1.3GHz
Ekran Kartı:AMD Radeon HD 6310 Graphics
Bellek: 2 GB ram

🛑Özellikteki windows 7 yüklü bir laptoba sahibim windows7 dede wifi yi açmama gibi bir sorun baş gösterdi.

🛑Biz bu pc yi formatlayıp sürücülürini kurduk ve sorun ortadan kalktı taki 1 hafta sonraya kadar.

🛑Ben de kali linux öğrenmek istiyordum ama ramim azdı bende bunu fırsat bilip kaliyi kurmaya karar verdim.

🛑Kali linux isosunu dvd ye yazıp bilgisayarı yeniden başlattım ve kurulumda disklerin hepsini temizledim ama kurulum esnasında kurulum yapılamadı hatası aldım. 2. Defa denemeye karar verdim.

🛑Bilgisayarı açıp kapattım ama bilgisayar dvd yi okumadı sonra bunu flash bellekle denedim ama flash belleğide okumadı.

🛑Ve şuan pc de ne bir işletim sistemi var nede dvd ve usb flash bellekleri okuyor açıldığında pc siyah ekranda kalıyor
Ne yapmam lazım.

🛑Biliyorum çok uzun yazdım ama yardımcı olursanız sevinirim.🛑

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
USB'leri farklı bir porta takmayı deneyin. Eğer sorun hala devam ederse BIOS pilini söküp tekrar takın. BIOS ayarları sıfırlanacaktır ve BIOS ayalarını tekrar kurmanız istenebilir (saat/tarih). Bunları hallettikten sonra tekrar USB/DVD deneyin. Çözüm olmadıysa içindeki parçalar değişecektir.

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
1
89
22
Tekrar format atman gerek gibi gözüküyor. Linux o sistemi aşırı yorar, tavsiyem format attırman ve linuxu birdaha kurmaya çalışmaman.

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
USB'leri farklı bir porta takmayı deneyin. Eğer sorun hala devam ederse BIOS pilini söküp tekrar takın. BIOS ayarları sıfırlanacaktır ve BIOS ayalarını tekrar kurmanız istenebilir (saat/tarih). Bunları hallettikten sonra tekrar USB/DVD deneyin. Çözüm olmadıysa içindeki parçalar değişecektir.

Ne yazık ki biosu çıkartıp takmam işe yaramadı.

Tekrar format atman gerek gibi gözüküyor. Linux o sistemi aşırı yorar, tavsiyem format attırman ve linuxu birdaha kurmaya çalışmaman.

Zaten ben format falan atamıyorum diyorum flash bellek veya dvdleri okumuyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.