Donanım PC Toplama Xeon 1650 huanan x79 anakart 16gb ddr3 ram

MythSLayer

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
283
0
Nereye
Merhaba arkadaşlar
Çok amatör olduğum konu olan bilgisayar toplama işini yapmal icap etti.Bende kendimce bişeyler kafamda canlandırdım.Fakat bazı noktalarda sizin fikirlerinizi almak istiyoru.Belki yaptığım iş baştan sona yanlıştır fakat sizden öneri/görüş beyan etmenizi yine de isterim.Ayrıca tüm parçaları aliexpressten temin edeceğim.Ürünlerin linklerinide bırakacağım.

Öncelikle işlemci olarak son zamanlarda garip bir şekilde popülaritesi artan xeon işlemciyi almak istiyorum.Tabi ona görede 4 bakır borulu soğutucu fanla beraber.Almak istediğim işlemci intel xeon E5 2690 LGA2011. 2.9 GHZ 8 Çekirdekli.

Intel Xeon E5 2690 Işlemci 2.9 GHz 20 M Cache LGA 2011 SROLO C2 E5-2690 CPU 100% normal çalışma
https://s.click.aliexpress.com/e/kRUysYY

Anakart ise ismi pek duyulmayan (bende hiç duymamıştım) fakat araştırdığımda beğenildiğini gördüğüm Huanan markasının x79 modeli.Usb 3.0 portlarıyla, 7.1 ses kartı ram slotları vs vs beni bende aldı.Hele de rengi...Herneyse;

HUANAN Altın X79 anakart ver1.3 LGA 2011 ATX USB3.0 SATA3 PCI-E NVME desteği 4*16G REG ECC bellek ve Xeon E5 işlemci
https://s.click.aliexpress.com/e/tJ9IzHm

Ramler Kllsire marka 1600 mhz 8GB*2 toplam 16GB olmak üzere DDR3.

Kllisre Ram DDR3 4 GB 1333 MHz masaüstü bellek 240pin 1.5 V satmak 2 GB/8 GB Yeni DIMM
https://s.click.aliexpress.com/e/biRgETTS

SSD Samsung 970 evo 250GB M2

SAMSUNG 250 GB 970 EVO NVMe M.2 SSD Katı Hal sabit disk HDD disko duro disque dur TLC 2280 PCIe 3.0x4 1.2 M2 250 GB
https://s.click.aliexpress.com/e/K4siHRi

HDD SEAGATE 2 TB 7200 RPM

Seagate 2 TB Masaüstü HDD Dahili Sabit disk sürücüsü Orijinal 3.5 ''2 TB 7200 RPM SATA 6 gb/s Sabit Disk bilgisayar için ST2000DM008
https://s.click.aliexpress.com/e/IEz6P72

Power Supply 500w

Sessiz 400 W/500 W Masaüstü BTC Madenci Güç Kaynağı SATA 20PIN 4PIN Güç Kaynağı ATX Güç anahtarlama Madenci Madencilik
https://s.click.aliexpress.com/e/fAQKe96

Gelelim ekran kartına.Sitede tam bir karara varamasamda henüz hiçbir olumsuz dönütle karşılaşmadığım aksine aşırı beğenilen GTX 1050 Ti. 4GB GDDR5 128 Bit.

Renkli GTX 1050Ti NVIDIA Grafik Kartı GeForce iGame GTX1050Ti GPU 4 GB GDDR5 128bit PCI-E X16 3.0 Oyun Kartı masaüstü
https://s.click.aliexpress.com/e/XLZaYvE

Dediğim gibi bu konuda pek bilgili değilim o yüzden iyi/kötü yorum yapar ve öneride bulursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.Esenlikler.

Son düzenleme:

wh0ismrrobot

Uzman üye
1 Ocak 2019
1,332
3
İstanbul
Aliexpress Tarzında Sitelerden Bilgisayar Parçası Almak Ne Kadar Mantıklı Bilmem Ama Daha Bilindik Ve Garanti Konusunda Sağlam Firmalardan Alışveriş Yapmanı Öneririm.
Sistem Konusunda İse THT'de Üzerinde İllaki Anlayan Arkadaşlar Baya Vardır Fakat Facebook Üzerinde Bu Konu Üzerine Kurulmuş Gruplarda Sorular Sorarak Mantıklı Ve Tecrube Sonucu Elde Edilmiş Sonuçlar Elde Etmeni Öneririm.

Son düzenleme:

MythSLayer

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
283
0
Nereye
Aliexpress Tarzında Sitelerden Bilgisayar Parçası Almak Ne Kadar Mantıklı Bilmem Ama Daha Bilindik Ve Garanti Konusunda Sağlam Firmalardan Alışveriş Yapmanı Öneririm.
Sistem Konusunda İse THT'de Üzerinde İllaki Anlayan Arkadaşlar Baya Vardır Fakat Facebook Üzerinde Bu Konu Üzerine Kurulmuş Gruplarda Sorular Sorarak Mantıklı Ve Tecrube Sonucu Elde Edilmiş Sonuçlar Elde Etmeni Öneririm.
Merhaba hocam.Sitede en çok sipariş edilen ve fiyat performans olarak en çok kafama yatan parçaları seçmeye özen gösterdim.Aliexpressten yüzlerce belki binleri bulmuştur bile alışveriş yaptım.Çok sağlam bir iade politikalarıda var.20₺ aldığım kırık saati bile geri almışlardı.10₺ kargo ödeyip 30₺ başka herhangi istediğimi bi saati seçebileceğimi söylediler.Yada parayı iade edebileceklerini.Dediğim siteye güvenim tam.Gümrük konusundada paketler üzerine yazılan fiaytlar hakkında bir ricada bulunacağım.Bileşenlerin birbirlerine uygunluğu ve performansları dışında kafamda herhangi bi soru işareti bulunmuyor.Yorumunuz için sağolun.

Merhaba. Bozuk veya Kırık Filan Gelmez ise Parçalar Güzel. Birçok Oyunda Güzel Performans Alabilirsiniz.

Parçalarda sıkıntı %100 çıkmaz demiyorum ama çok büyük ihtimalle hatasız şekilde temin ederim.Amacım bu pc ile sürekli oyun oynamak değil de studio,cs,premiere gibi programlarda proje hazırlamak arada birde oyun oynarım belki ama elimin altında iyi bişey olmasını istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,020
436
THT's database
Sistem fiyat/performans olarak fena değil ama kısa ömürlü. En azından; ileride parçaları yükseltme hedefi ile bi sistem toplamanı tavsiye ederim. Tabi ne amaçla, hangi oyunları oynayacağında önemli. Ek olarak;
  • XEON işlemcileri genelde sunucularda görüyorum ben. Onun yerine Intel'in, Coffe Lake tarzında işlemcileri tercih edebilirsin.
  • 1600 Mhz şimdi bile çok azken, ileri vadede yetmeyecektir.
  • AliExpress'te ekran kartları ikinci el olarak gönderiliyor, bilgin olsun. Ne yapıldığı belli olmadığı sürece, ikinci el ekran kartını çok önermem.

Son düzenleme:

MythSLayer

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
283
0
Nereye
Bilinmedik markaların ürünlerini almanı tavsiye etmem.
Anakartı Asus ddr4 slotlu bi anakart ekran kartını rx570'e yöneldim gibi.İşlemci konusunda ise kafam karışık

+ Olarak Ramleri DDR4 Seçmeni Öneririm.
Ramleri ddr4 almayı mantıklı buldum.Bu sebeple aldığım anakartta işlemcide değişecek anakart asus olacak gibi görünüyor.Fakat işlemcide daha herhangi bir opsiyonum mevcut değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MythSLayer

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
283
0
Nereye
Hocam AliExpress sitesinden alışveriş yapmanızı onermem arkadaşım o siteden çok çekti
Hocam sıkıntı olmaz olursa bile sitenin müşteri hizmetleri çok anlayışlı ve yardımcı oluyor.Arkadaşının başına ne geldiğini bilmiyorum belki birden fazla dispute açmıştır belki yanlış anlaşılmadır belki de satıcının adiliğidir bilemiyorum fakat aliexpresste yankesiciler yüzünden müşterileride ister/istemez bazı konularda mağdur edebiliyor.Fakat binlerce kez alışveriş yapan biri olarak söylüyorum ve parçalar konusunda sıkıntı çıkmayacağına inanıyorum.

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
Sistem yeterli ve uygun ancak Aliexpressden sistem almak ne kadar mantıklı bilemem. Bence en mantıklısı teknosa gibi bir mağazaya gidip bir sistem toplattırman ve sana uygun bir sistem ise başka yerlerdende fiyat performansına bakabilirisin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.