pc ye format attım bakarmısınız hd ayarlayamadım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kolopa

Üye
14 Tem 2009
56
0
pcye format attım 2 bölüm olusturdum c ve d diye ancak 90gb alann olusturlmamıs...bunu format atmadam dnin icine olusturabilirmiyim???lütfec acil cevap pc işi yarım kaldı..

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
başlat>çalıştır> ve aşağıdaki gibi komutu yazıyoruz
C:\WINDOWS\system32\compmgmt.msc
disk yonetımıne tıklayın

açılan pencerede ayrılmamış bolum gozukecek oraya sağ tıklayıp yenı bolum olustur deyın
sonra ılerı yı tıklatın 1. bolum oluşturun ve boyutu girin... surucu harfını işaretleyin bu işlmeri fat 32 olarak yapın...
sorun olursa gene yazınn yardımcı olalım

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
başlat>çalıştır> ve aşağıdaki gibi komutu yazıyoruz
c:\wındows\system32\compmgmt.msc
disk yonetımıne tıklayın

açılan pencerede ayrılmamış bolum gozukecek oraya sağ tıklayıp yenı bolum olustur deyın
sonra ılerı yı tıklatın 1. Bolum oluşturun ve boyutu girin... Surucu harfını işaretleyin bu işlmeri fat 32 olarak yapın...
sorun olursa gene yazınn yardımcı olalım
gerekli açıklamayı arkadaş yapmıs zaten takıldıgın yer olursa yazarsan yine yardımcı oluruz

kolopa

Üye
14 Tem 2009
56
0
200 gb.ben bunun 60 gbnı c ye yapmak istiyoeum.geri kalanı ise d ye yapmak istiyorum. ancak suan 55 gb cde 55 gb d de geri kalan da bölümlenmemiş durumda...bölümlenmemiş alanı D ye atmak istiyorum...

kolopa

Üye
14 Tem 2009
56
0
gerekli açıklamayı arkadaş yapmıs zaten takıldıgın yer olursa yazarsan yine yardımcı oluruz
baktım oraya orad 2tane bölümlenmiş alan var 1 tanede 90 GB lık bölümlenmemiş alan var .bölümlenmemiş o alanı nasıl D ye katabilirim onu yapamadım...

bide fat32 yok NTFS var bu seceneklerde?

Son düzenleme:

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
Bilgisayarımı aç d:/ disck e sağtıklabiçimlendir de ve sonra c ye kurdugun kaç cb alansa kalanı yeniden hardisk boyutunu yazarak biçimleindir ama dısktekı butun bılgıler sılınecektır dıkkat

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
BİÇİMLENDİRİRKEN ZATEN AYNI ŞEYİ SİSTEM KULLANICIYA UYARI SEKLİNDE VERİYOR SÜRÜCÜDEKİ BÜTÜN BİLGİLERİNİZ SİLİNECEKTİR YİNEDE DEVAM ETMEK İSTİYORMUSUNUZ DIYE KOMUTANIM BİR KONUDA UZLASALIM SAYGILAR :d:d

kolopa

Üye
14 Tem 2009
56
0
Dyi sildim ben size durumun fotsun yükleyim en iyisi...ben 90 gb bosta görülen alanı yeni biri diye görünen yere atmak istiyyorum.NTFS secenegi var sadece ft32 i secenegi yok...

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
şimdi arkadaşım sen d/: Sürücüsünü yeniden biçimlendir deyip boşda kalan 90 cb tıda ekleyıp biçimlendirdinmi yoksa şimdi kalan 90 cb alanıda bir ayrı disk sürücü yapmakmı istiyorsun açık yazarsan daha sağlıklı bilgi alış verişi yapıcaz saygılar

kolopa

Üye
14 Tem 2009
56
0
kardeş bak şöyle anlatayı ben...
ben 2 alan olsturmak istiyorum sadece C ve D diye...
ancak bostaki 90GB tı, d ye katamıyorum...
d sabit 55.2gb daha fazla yazılmıyor...
en az 8 mb en fazla 55.2gb diyor...sorun bu..

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
Arkadaşım bende senın suankı yasadıgın sorunu bır çok kez yaşadım acemilik zamanlarımda hatta sürücüleri silmiştim bios ayarlarınıda bilmiyodum ama ugrasa ugrasa disk bolmeyı başardım belkı disk bolerken yaptıgım hataları tekrar duzeltmek ıcın 3 veya 4.üncü formatta düzelttiğimi bilirim biosa girmıyor zaten çok karısık bır mevzu ama gerektıgı yerde var olan bilgimizi yettiğimiz kadar sizlerle paylaşmaya çalısıcaz saygılarımla

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
şimdi sürücüleri bölme yerı varya hani

birim bir c:/
birim iki d:/ misali şimdi senin bilgisayarın 200 cb olduguna göre harddiskleri ayırırken orda üç bölüm olusturucaksın ilk olusturacagın bölüm d sürücüsüdür ona 140000 ikinci olusturcagın c sürücüsünede 58000 cb yaz sonra c yi seçip hızlı biçimlendırle formata başlaya bılırsın

ama dikkat etmen bir konuda sudur

eğer böldüğün sürücülerin c yerıne d ye formatı başlatırsan bu seferde 140 cb lık hardıske format atmıs olursun eğer takıldıgın konu varsa yine yazabilirsin saygılarımla

kolopa

Üye
14 Tem 2009
56
0
eyw kardesim gecenin bu vakti bana ayırdıgın zaman icin teşekür ederim...olursa sorun yine yazarım ...bu site sayesinde bilgisayaıım cok süper oldu:)hadi ii geceler kolay gelsin sana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.