pc ye format attım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maNga312

Katılımcı Üye
3 Tem 2008
415
2
ankara
pc ye format atmadan önce fotolarımı D sürücüsüne kopyaladım sonra format attım ama resimlerime girince şöyle diyo D:\belgelerim\resimler erişilemez erişim engenllendi

djcapkin

Özel Üye
18 Ağu 2008
8,219
57
Türkiye
eğer xp kullanıyorsanız erişemediğiniz klasöre sağ tıklayın Özellikler > Güvenlik sekmesine gelin ve oturum açtığınız kullanıcı adı için alttaki pencerede görünen izinleri verin.. İsterseniz aynı pencerede Gelişmiş e tıklayıp Sahibi sekmesinden klasör sahipliğini de değiştirebilirsiniz..Tüm bu işlemleri güvenli kipte yapınız..

KEZA42

Uzman üye
29 Ara 2008
1,437
0
cyberalem
Uyarı: Bu yöntem kullanıcının klasöre ters tıklayıp özelliklerinden "veri güvenliği için içeriği şifrele" dedikten sonra ulaşılamayan dosyaların kurtarılması değildir. çünkü onun herhangi bir kurtarma yöntemi yoktur.

Gelelim sorunumuza.
Örneğin bilgisayarınıza bişeyler oldu ve açılmıyor ama bütün dosyalarınız yerinde duruyor. sizde harddiskinizi başka bir makineye taktınız yada başka bir bölüme yeni windows kurdunuz. ama bir türlü belgelerim yada masaüstüne ulaşamıyorsunuz. İşte size bu dosyalara nasıl ulaşacağız onları anlatalım...

ilk önce klasöre çift tıkladık. bir baktıkki hata veriyor.

işte bu durumda klasöre sağ clik yapıp özelliklerine girin. Güvenlik sekmesine geçin. Size bir uyarı verecek

EKLEME: Eğer sağ klik özellikler dediğimizde güvenlik sekmesi çıkmıyorsa şu yolu uygulayın:
en üstteki menüden araçlar - klasör seçeneklerine gelin. görünüm tabına geçin. aşağıdaki seçeneklerden basit dosya paylaşımını kullan (önerilen) yazan yerin yanındaki kutucuktaki işareti kaldırın ve hepsine ok. deyin. artık güvenlik sekmesi çıkacaktır. (Home editionlarda bu olay varmı bilmiyorum hiç home edition kullanmadım)

bu hatada diyorki güvenlik ayarlarını görüntülemek yada değiştirmek için yetkiniz yok diyor. fakat sahiplik seçeneklerinden dosyayı kendi üzerinize alabilirsiniz diyor. e tabiki bizde öyle yapacağız. tamam dedik ve gelişmiş e tıkladık. gelişmişten sonra sahiplik (owner) sekmesine geçtik ve aşağıdaki gibi bir ekran geldi karşımıza

burdan kullanıcı adınızı seçiyor ve alttaki kutucuğu işaretliyoruz ve tamam diyoruz. bize bir uyarı veriyor onada tamam diyoruz ve en sonunda dosyalarımıza ulaşıyoruz. Hepsi bu kadar basit.

bundan sonra dosyalarıma ulaşamıyorum demezsiniz artık

alıntıdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.