PC yi komple sıfırlama

tades92

Yeni üye
18 Ocak 2021
8
1
Ben tam anlamıyla pc min ilk günkü gibi olmasını istiyorum galiba format atsak bile hangi dosyaları indirdiğimizi filan öğrenilebiliyormuşuz ben KOMPLE tüm dataları silmek istiyorum nasıl yaparım?

ES3F

Üye
15 Mar 2022
78
1
60
Merhabalar, windows tuşuna tıkladıktan sonra yeniden başlat ögesine shift tuşuna basılı tutarak tıklayın. Sizi sorun gider ekranına atacaktır. Bu kısımda sorun gider seçeneğine tıklayın ve her şeyi kaldırı seçin. İyi günler dilerim :)

ulu bozkurt

Katılımcı Üye
27 Tem 2022
327
94
Merhaba
Windows 10 kullaniyor iseniz,
Yeniden baslatirken shift tusuna basip,
Karsiniza sorun gider ekraninda bulacaksiniz ve bilgisayar sifirlama bölümünde her seyi sifirlama bölüm seçin...
Bilgisayarinizi format işlemi Bitene kadar Kapatmamalisiniz! işler kötü gidebilir. Ve PC'niz laptop ise Sarjta birakiniz

'Ranger

Anka Red Team Direktörü
13 Eki 2020
331
495
Dostum ilk günkü gibi istiyorsan biraz zorlayacaksın

Diski Wipe işleminden geçirmen gerekiyor
Tüm disk 010101010 ile doldurulur önceki formata dair birsey kalmaz sonra ise nfts formatında diski biçimlendir.

Sonra bilgisayara diski tekrar takip format atabilirsin o zaman istediğine ulaşırsın

Peki nasıl wipe işlemi yapmam lazım dersen bi araştır diski ara kablo ile icinde Hard level format diye yüklü aracı ile wipe işlemini gerceklestirebilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.