pcyi 3 adımda güvenli hale getirin

bitscan

Katılımcı Üye
21 Ağu 2007
571
3
TURAN
formda göremedim bunu yazayım paylaşayım dedim verildiyse kusura bakmayın
1. ADIM: Güvenlik Duvarı
Internet Güvenlik Duvarı, dışarıdan internet yolu ile bilgisayarınıza ulaşılmasını engeller.
Not : Windows XP Home & Professional Edition size kolaylıklar sağlar, bunlardan biri de içerisinde bulunan “Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı” dır. Windows XP ile birlikte gelen “Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı” nı kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz, eğer işletim sistemi olarak Windows XP kullanmıyorsanız 3. parti güvenlik duvarı yazılımlarından birini kullanmanızda fayda var.
• Başlat menüsünden Denetim Masası'nı açın,
• Ağ ve Internet Bağlantıları'na tıklayın, (Eğer Ağ ve Internet Bağlantıları görünmüyorsa sol üst taraftan Kategori Görünümüne Geçiş Yap'ı tıklayın)
• Ağ Bağlantıları'na tıklayın,
• Korumak istediğiniz Yerel Ağ Bağlantısı üzerine farenin sağ tuşu ile tıklayın ve Özellikler'i seçin,
• Yerel ağ Bağlantısı Özellikleri penceresinde Gelişmiş sekmesine tıklayın,
• Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı bölümündeki kutucuğu işaretleyin (Bu bilgisayara Internet üzerinden erişimi sınırlayarak yada önleyerek bilgisayar ve ağını koru)

Eğer birden fazla bağlantınız mevcut ise bu adımları sırasıyla diğer bağlantılar içinde uygulayın.

Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ;
< https://tik.lat/mla4b .asp>
2. ADIM: Bilgisayarınızı Güncelleyin!
Windows XP işletim sisteminin size sağladığı başka bir kolaylık da “Otomatik Güncelleştirme” özelliğidir. Windows XP bilgisayarınız, siz internete bağlıyken “Otomatik Güncelleştirme” ile en son Microsoft güvenlik yamalarını indirip sisteminize kurar. Eğer bu işlemi siz kendiniz yapmak istiyorsanız “Windows Update” i kullanabilirsiniz ;
• Başlat menüsünden Tüm Programlar içinden Windows Update'e tıklayın,
• Windows Update'e girdiğinizde, Güncelleştirmeleri Tara'yı tıklatın. Bu işlem bilgisayarınız üzerindeki gerekli güncellemeleri tarayacaktır,
• Ekrandaki yönergeleri takip ederek güncelleştirmeleri sisteminize yükleyin.
“Otomatik Güncelleştirme” ile sisteminize kurulacak güvenlik yamalarının yüklenmesini zamanlayın.
• Başlat menüsünden Denetim Masası'nı açın,
• Performans ve Bakım'a tıklayın, (Eğer Performans ve Bakım görünmüyorsa sol üst taraftan Kategori Görünümüne Geçiş Yap ı tıklayın)
• Sistem Özelliklerini açmak için Sistem'e tıklayın,
• Otomatik Güncelleştirmeler sekmesinde “Bilgisayarım güncel kalsın” kutucuğunu işaretleyin ve Ayarlar kısımındaki seçeneklerden sizin için uygun olanı seçin.

Bu özelliği kullanmak ile sisteminizin güvenli olduğundan ve güncellemelerin yüklendiğinden emin olabilirsiniz.
“Otomatik Güncelleştirme” özelliği kullanıldığında bilgisayarınızı kullanırken sağ alt bölümde aşağıdakine benzer bir bildiri balonu gördüğünüzde buna tıklayarak indirilmiş güncellemeleri görebilirsiniz ve bunları yükleyebilirsiniz ;

3. ADIM: Güncel Antivirüs Programları Kullanın Antivirüs programları bilgisayarınızı çoğu virüse, solucana ve trojan tipindeki virüslere karşı korumaktadır. Çoğu yeni satın alınmış bilgisayarlar üzerinde antivirüs programı yüklü olarak gelmektedir. Bununla birlikte çoğu antivirüs programının güncel kalabilmesi için bu programların bir aboneliğe ihtiyacı vardır, eğer siz güncelleştirmeler için gerekli abonelik işlemlerini yapmadıysanız bilgisayarınız yeni oluşabilecek virüs ataklarına karşı savunmasız kalabilecektir. Antivirüs programlarının neredeyse hepsi de bu güncelleme işlemini sizin yaptığınız ayarlar sonucunda internete bağlı konumdayken kendisi otomatik gerçekleştirebilmektedir.
E-posta ve internet kullanımına geçmeden önce bilgisayarınızda güncellenmiş bir antivirüs programının olduğundan ve bunun aktif olarak kullanıldığından emin olunuz.

TÜRKE KEFEN BİÇENİN SONU KORKUNÇ OLUR!!!

mikimouse

Üye
19 Eki 2009
230
0
k.maras
bu yöntemleri lisanlı xp kullanıcıları yapabilir lisanssız olan yaparsa kösede orjınal yazılım edinin uyarısı cıkıyor denemesi bedava.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.