Pc'yi Kapat Tuşunu Masaüstüne Taşıyın !!:)

NeFReT04

Katılımcı Üye
31 Ara 2008
404
0
Ŋ 乇 Ŧ 尺 乇 Ƭ
XP'de "Bilgisayarı Kapat" düğmesini masaüstüne taşıyarak masaüstünüzden bir kısayolla bilgisayarı kapatabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; masaüstünde Sağ Tıklayın>>Yeni>>Kısayol gelen pencerede komut satırına '' Shutdown -s -t 00 '' yazmak.
Daha Sonra Kısayolun İkonunu Özellikler>>Simge Değiştir'den "Bilgisayarı Kapat" İkonu Yaparak bilgisayarınızı masaüstünden kapatabilirsiniz....

Öncelikle masaüstüne sağ tıklayıp Yeni/Kısayol diyoruz.

2hmir9i.png

Sonra Gelen ekrana "Shutdown -s -t 00" Yazıyoruz.

2ivbkn7.png

Sonra kısayolumuza isim veriyoruz ben "KAPAT" dedim.İstediğiniz başka birşey de yazabilirsiniz.

1zgcia9.png

Oluşturduğumuz Kısayola sağ tıklayıp özellikler diyoruz.

21jacg8.png

Gelen ekranda kısayol sekmesinde "Simge Değiştir" seçeneğinden kısayolumuza bir ikon seçiyoruz.

4sbjp4.png

Hepsi bu

uatk5.png

Artık Bilgisayarımızı masaüstündeki kısayolumuza tıklayarak kapatabiliriz.

sy5dvr.gif

zatorettii

Katılımcı Üye
6 Eyl 2008
316
0
çanakkale
yok artik ya benim konumu copy paste yapmisin kardesim yuh insanda bİraz utanma olur ayni konuyu neden aciyorsun anlamadim dikkatli olun biraz hemde benim konu daha tazeyken yuh diyorum baska bir sey demiyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.