Pentmenu Nedir? / DoS Saldırısı Yapma

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,262
1,001

Selamlar Değerli "Türk Hack Team" ailesi. Bugün sizlere Pentmenu nedir?, Pentmenu ile DoS saldırısı yapmayı anlatacağım.

Nedir?

Pentmenu, DoS veya DDoS saldırıları yapmamıza yarayan, sağlam bir yazılımdır.
Pentmenu içerisinde "Recon, Extraction ve DoS" gibi toollar bulunmaktadır.
DoS saldırılarınız için ise; "ICMP Echo Flood, ICMP Blacknurse, TCP SYN Flood, TCP ACK Flood, TCP RST Flood, TCP XMAS Flood, UDP Flood, SSL DoS, Slowloris, IPSec DoS, Distraction Scan, DNS NXDOMAİN Flood" gibi methodlar seçebilmenize yarayan bir yazılım olmakla birlikte C# ile yazılmıştır. Bu tool genellikle stabil şekilde debian işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Teknotel-Ddos-saldirisi-nedir-nasil-korunulur-1080x721-1.jpg

Kullanımı?

İlk olarak toolumuzun dosyalarını masaüstüne çekeceğiz.

https://github.com/GinjaChris/pentmenu

N34lQh.png

"Code" kısmına tıklayıp, indirme bağlantımızı alalım.

N34Bpe.png

Linux tabanlı bir işletim sistemine geçtikten sonra terminalimizi açıp, masaüstümüze geçelim.

N34GQP.png

"git clone" komutunu kullanarak toolumuzun dosyalarını masaüstümüze çekelim.

N34v3Y.png

"ls" yazıp dosyamızı kontrol ettikten sonra "cd pentmenu" yazıp dosyamızın içine girelim.

N34mcq.png

Dosyamızın içerisine girdikten sonra "ls" yazıp kontrol edelim.

N34pZN.png

"pentmenu" adlı toolumuza tam yetkilendirme yapalım. "chmod +x pentmenu"

N341k0.png

"./pentmenu" yazıp toolumuzu çalıştıralım.

N34KHv.png

Biz dos atacağımız için "2" yazıp enterliyelim.

N34qKx.png

"UDP Flood" şeklinde bir saldırı atacağım için "6" yazıp enterliyelim.

N342w6.png

Bizlerden hedef istemekte. Ben localhostumu hedef olarak göstereceğim.

N34Wxp.png

Hedefimizin hangi portuna saldıracağımızı sormakta. Ben "80" portuna saldıracağım.

N34eDy.png

"Data"mızı belirledikten sonra bize "Source IP" kullanıp kullanmak istemediğimizi soruyor. Ben kullanacağım.

N343ZM.png

En son olarak bizlerden "root" yetkisi isteyip saldırıyı başlatıyor.

N34tgn.png

oKEKz1.gif

Son düzenleme:

Ghost Killer

Co Admin Yardımcısı
13 Ocak 2019
11,238
7,707
eski bir tool çoğu kişi kullanmıştır ancak günümüzde fazla bir etkisi yok.

eline sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.