Personas'larla Firefox'unuza Can Verin!

JheqiLL

Katılımcı Üye
26 Eki 2007
992
0
Umudun Gölgesinden..
Personas Nedir?
Mozilla Vakfı'nın Firefox 3.6 ile birlikte çıkardığı,Firefox'unuzun soluk arka planına can veren resim&tema (skin) eklentisidir. Kullanım kolaylığı sayesinde kullanıcılar tarafından hayli sevilerek kullanılır.
Personas'ın diğer tema aplikasyonlarından farkı ise tarayıcıyı yeniden başlatma gereksinimi olmadan tek tıkla tema geçişi/kurulumunu sağlamaktır.

Personas'a nasıl ulaşabilirim?
Hali hazırda Firefox'unuz 3.6 ve üstü sürümlerde ise hiçbir ek kuruluma gerek kalmadan ÜCRETSİZ olarak Personas'ı kullanabilirsiniz.

Firefox'uma nasıl Personas giydirebilirim?
1)Öncelikle,Firefox'un Personas web sitesi olan http://www.getpersonas.com adresine giriyoruz.

X9Z5.jpg

2)Sonra kategori seçiyoruz. Ekranın sağ tarafında kategorileri görebilir (and over 35000... ile devam eden bölümden daha fazla kategori görebilirsiniz) yada sağ üstten kelime yazıp personasları bulabilirsiniz.
Diyelim ki şöyle müzik tarzında sevdiğim şarkıcılarla ilgili bir skin koymak istiyorum. David Guetta olsun.
Music kategorisine girdim ve ilk sayfada popülerler arasında David Guetta'nın bir personasını gördüm.
Fareyi resimin üstüne getirdiğimizde önizlemesini görebilirsiniz.
Beğenirseniz Wear It butonuna basıp kurulumu tamamlayın.
Benzer şekilde kategorileri gezerek yada search'ı taratarak (ana sayfadaki editör seçimlerini takip ederek) personas'ınızı bulun.
"Yeni tema başarıyla kuruldu" yazısı ve teşekkür sayfası başarıyla temamızın kurulduğunu haber eder.

Q8NC.jpg

3)Sıra var olan Personas'ları nasıl yöneteceğimize geldi. Temaları Yönet'e yada Araçlar>Eklentiler>Temalar'a tıklayın. Alttaki resimde bu aracı nasıl kullanacağınız anlatılır.
AC7Y.jpg

4)Anlatımımızı dünyanın en güzel mankenlerinden biri olan Brooklyn Decker'in personas'ına geçip siz okuyuculara ilettiği mesaj (
smile.gif
) ile bitiriyorum.

IB5M.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.