Pes 2013 Hakkında can sıkıcı sorun

foqualir

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
371
0
Merhaba arkadaşlar. Ben nereden alırsam alayım pes 2013 kurudugum zaman pc'de hiç açılmaz ana ekrana girerim maça bastıgım anda hata raporu verir.
Bunun sebebini bir türlü anlamıyorum sistem özelliklerim şunlar;
RAM:6GB
Sistem Türü:64 bit
Toplam kullanılabilir grafik belleği:1790 mb

Sağlam bir torrent felan bişeyler söyler misiniz ? :)

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
directx sürümü ile alakalı olabilir.yada kullandığın crack dosyasından kaynaklanan sorun olabilir.Sisteminde bulunan antivirüs yada güvenlik duvarı çalışmanısını engelliyor olabilir.Sistemindeki driverlar güncel değilse bunlardan kaynaklanan bir sorunda olabilir.Özellikle ekran kartın güncel sürümde değilse olabilir.

yada ekrana cıkan hatayı bizimle paylaşırsan daha kolay yardımcı olabiliriz.

shadow2008

Yeni üye
19 Ara 2008
10
0
manisa
eğer çift ekran kartlı bir notebooksa kullandığın ; hd serisi küçük ekran kartını görüyordur, ikincil ekran kartın daha büyüktür ona yönlendirmen lazım.
nvidia ise masaüstünde sağ tıkla ve nvidia kontrol paneli --> 3d ayarların yönetilmesi sağ bölümde otomatik yazanı tıklayıp yüksek performansı seç.
ati ise yapmaması lazım ama yine masaüstü sağ tıklayıp amad yada ati Catalyst center dan benzer ayarı bulman lazım.

foqualir

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
371
0
Hata dx ile başlıyorsa kur bi direct x düzelir :)
Direct X 11 var son sürümü işte
directx sürümü ile alakalı olabilir.yada kullandığın crack dosyasından kaynaklanan sorun olabilir.Sisteminde bulunan antivirüs yada güvenlik duvarı çalışmanısını engelliyor olabilir.Sistemindeki driverlar güncel değilse bunlardan kaynaklanan bir sorunda olabilir.Özellikle ekran kartın güncel sürümde değilse olabilir.

yada ekrana cıkan hatayı bizimle paylaşırsan daha kolay yardımcı olabiliriz.
Hepsi güncel ayrıca ekrana gelen hata Pes2013 çalışmayı durdurdu yani kod hatası değil. :(
eğer çift ekran kartlı bir notebooksa kullandığın ; hd serisi küçük ekran kartını görüyordur, ikincil ekran kartın daha büyüktür ona yönlendirmen lazım.
nvidia ise masaüstünde sağ tıkla ve nvidia kontrol paneli --> 3d ayarların yönetilmesi sağ bölümde otomatik yazanı tıklayıp yüksek performansı seç.
ati ise yapmaması lazım ama yine masaüstü sağ tıklayıp amad yada ati Catalyst center dan benzer ayarı bulman lazım.
Nvidia ayarını yapmıştım yine düzelmedi.

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Kitserver 13 kur ve interette de talimatlar var onu yaparsan hata almazsın 2 yıl önce benim de çok canımı sıkıyordu bu ama 2 ay sonra düzelttim çok şükür

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.